sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Rusza akcja "Podziel się sercem"
2009-10-02 13:27

Konferencja prasowa z udziałem prezydenta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego oraz dyrektora szpitala im. A. Sokołowskiego Romana Szełemeja zainaugurowała akcję "Podziel się sercem".


"Podziel się sercem" - jest społeczną kampanią mobilizującą różne środowiska Regionu Wałbrzyskiego i Dolnego Śląska do aktywnego wspierania idei przeszczepiania narządów od osób zmarłych. Donacja narządów jest najbardziej bezpośrednią formą ratowania życia drugiego człowieka. Od wielu lat przeszczepianie nerek, wątroby, serca, płuc i innych narządów jest uznaną metodą leczenia chorych w stanach zagrożenia życia. Pozyskiwanie narządów od osób zmarłych jest złożonym, trudnym problemem medycznym, prawnym i kulturowym. Wymaga od wszystkich zaangażowanych osób wielkiej odwagi, wiedzy, poświęcenia, determinacji i kultury osobistej.

Inicjatorami kampanii "Podziel się sercem" są Prezydent Wałbrzycha, Szpital im. Dr A. Sokołowskiego, Fundacja Poltrasplant oraz Portal NWW24. Chcemy dotrzeć w ciągu najbliższego roku do środowisk medycznych, młodzieży szkół ponadpodstawowych, studentów, środowisk zakładów pracy, pedagogów i duchowieństwa. Chcemy przekonywać do świadomego, bezinteresownego zaangażowania w ideę donacji narządów, propagowania misji dawania życia, dzielenia się sercem i nadzieją. Wspólny wysiłek może pozwolić na zrealizowanie projektu stworzenia ośrodka transplantacji serca na Dolnym Śląsku - "Serca dla Dolnoślązaka".

W Polsce dokonuje się rocznie ok. 350 pobrań narządów. W większości są to pobrania wielonarządowe. Oznacza to, że często od jednego zmarłego pobiera się 2 nerki, serce, wątrobę. Rocznie ratuje się w ten sposób ok. 450 chorych z przewlekłą niewydolnością nerek, 65 chorych z niewydolnością serca, 180 chorych z niewydolnością wątroby. Dolny Śląsk prezentuje średni poziom aktywności na tle innych województw - jest lepiej niż w woj. podkarpackim, małopolskim czy świętokrzyskim, ale znacznie gorzej niż w zachodniopomorskim, pomorskim czy tez w wielkopolskim. Średnia liczba pobrań narządów/ 1 mln mieszkańców/ rok wynosi w Polsce ok. 9,2, podczas, gdy w wielu krajach Europy przekracza 20/1 mln/rok. Cel, jak postawiła Unia Europejska to poziom 17/1mln/rok.

Szpital im. Sokołowskiego od kilku lat jest w czołówce szpitali dolnośląskich w dziedzinie pobierania narządów, choć i tutaj znane trudności spowodowały w 2007 i 2008 r. wyraźny spadek pobrań. Rok 2009 jest znacznie lepszy, Szpital im. Sokołowskiego jest na pierwszym miejscu wśród placówek Dolnego Śląska i Śląska Opolskiego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało nam się uratować od śmierci 17 chorych. Niestety, ciągle w każdym dużym mieście, w tym w Wałbrzychu rocznie umiera z braku transplantacji kilkadziesiąt osób, często młodych i w sile wieku.

 

www.um.walbrzych.pl

 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: