sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Książka: U bram Riese. Autor: Romuald Owczarek
2014-08-19 11:35

Na obszarze Dolnego Śląska znajduje się wiele obiektów, które w czasie drugiej wojny powstawały dla potrzeb przemysłu zbrojeniowego III Rzeszy. W okolicach Wałbrzycha znaleźć można kilka takich podziemnych budowli. Jedną z nich jest kompleks sztolni Riese. O tych tajemniczych obiektach krąży wiele legend i informacji zawierających czystą fantazję i świadczących o wybujałej wyobraźni piszących. Niewiele jest publikacji opartych na faktach. Niedawno ukazała się książka wałbrzyskiego miłośnika historii, Romualda Owczarka, napisana na podstawie dokumentacji i dowodów historycznych na działania w rejonie Gór Sowich i okolicy. Książka nosi tytuł „U bram Riese” ale niekoniecznie dotyczy tylko tego kompleksu podziemnych sztolni. W całości mówi o działalności niemieckich koncernów zbrojeniowych w tym rejonie.


Napisanie książki poprzedziły wieloletnie poszukiwania dokumentacji i zdjęć. Autor dotarł do nieznanych dotąd dokumentów w niemieckich i polskich archiwach. Konsultował się również z miejscowymi badaczami tych zagadnień historycznych oraz z niemieckimi użytkownikami forów historycznych. Książka ma około czterystu stron, zawiera dokumentację, zdjęcia i plany zakładów zbrojeniowych w okolicach Gór Sowich. Zawiera też informacje o obiektach zbrojeniowych w Świebodzicach, Kłodzku, Ludwikowicach Kłodzkich, Bielawie, Świdnicy, Pieszycach, Dzierżoniowie i Ścinawce Średniej. Autor stworzył dokument historyczny w którym znajdziemy weryfikację fałszywych informacji nie tylko na temat kompleksu Riese, ale niektórych jeszcze obiektów tego typu. Książka „U bram Riese” daje odpowiedź na wiele nurtujących pytań, jakie zadawali sobie od dawna badacze tych podziemnych budowli. Ta książka obala też kilka mitów , między innymi o produkcji w tym rejonie rakiet V1 i V2. Temat podziemnych kompleksów nurtuje historyków już od ponad siedemdziesięciu lat i wreszcie część prawdziwych faktów ujrzało światło dzienne.



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: