sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Ceny wody w Wałbrzychu nie pójdą w górę
2009-07-15 08:30

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Pogłoski o rychłej podwyżce cen wody okazały się nieprawdziwe. Opłaty pozostaną na tym samym poziomie, co dotychczas. Dodatkowo związek wodociągów i kanalizacji postanowił praktycznie znieść oplatę za przyłącza do nowobudowanej kanalizacji.
Na poniedziałkowe Walne Zgromadzenie Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego (i pozostałych gmin należących to tego związku) czekali z wielkim niepokojem. W ostatnich tygodniach spekulowano bowiem o kolejnych podwyżkach opłat za wodę i ścieki. Tymczasem, ku zaskoczeniu części samorządowców, Walne Zgromadzenie WZWiK podjęło decyzję o pozostawieniu taryf na dotychczasowym poziomie i dlatego ceny wody oraz ścieków pozostaną na kolejny rok bez zmian.


- Było to możliwe dzięki dodatkowym przychodom z podłączeń do sieci kanalizacyjnej związanych z realizacją przez WZWiK, na terenie Wałbrzycha i okolic, projektu „Oczyszczanie ścieków w Wałbrzychu” współfinansowanego z funduszu ISPA. Dzięki analizom przeprowadzonym przez WZWiK i WPWiK, możliwość uzyskania dodatkowych dochodów została zaprezentowana podczas Walnego Zgromadzenia Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji i to przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji w sprawie taryf – wyjaśnia Piotr Głąb, prezes Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
Wysokość taryf regulowana jest rozporządzeniem Ministra Budownictwa. Rozporządzenie to wskazuje wprost, że opłaty za wodę i ścieki muszą pokrywać wszystkie koszty utrzymania sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz koszty nowych inwestycji.
- Niestety, rząd polski, nawet gdyby chciał, nie może dopłacać do inwestycji, ponieważ zabraniają mu tego przepisy unijne. Obecnie w całej Polsce realizowanych jest wiele projektów wodociągowo-kanalizacyjnych. Wynika to ze zobowiązań, na jakie zgodził się rząd Leszka Millera. Zawarto wtedy umowę, na mocy, której Polska zobowiązała się uporządkować swoją gospodarkę wodno-ściekową do 2015 roku. Już w momencie podpisywania porozumienia polskie przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne alarmowały, że wykonanie tych ustaleń będzie bardzo trudne do zrealizowania – podkreśla Piotr Głąb.
Specyfika Wałbrzycha i innych gmin należących do Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji powoduje, że ceny wody i ścieków, które płacimy, można porównywać z miastami górniczymi na Śląsku (np. Rybnikiem, Rudą Śląską, czy Polkowicami) lub z miastami o podobnym położeniu (np. Nowym Targiem, Rabką Zdrój, czy Szczyrkiem). Ceny w tych miastach są wyższe niż u nas (tabelka obok).
Ale poniedziałkowe Walne Zgromadzenie Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji nie tylko utrzymało ceny wody i ścieków, ale także zdecydowanie obniżyło opłaty za przyłączenie do nowej sieci kanalizacyjnej. Za przyłącze nowi klienci zapłacą zaledwie 10 zł, zamiast dotychczasowych 260 zł. Na korzystnej cenie za przyłącza może skorzystać około 40 tysięcy osób.

(RAD, Szela) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: