sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Przebudowa pl. św. Małgorzaty – zmiany oznakowania i utrudni
2009-10-05 08:38

W poniedziałek, 5 października rusza największy – I etap przebudowy placu św. Małgorzaty.

– Mimo, że prace przygotowawcze są już prowadzone od ponad dwóch tygodni, to właśnie teraz ruszą największe roboty, a co za tym idzie najwięcej będzie utrudnień dla kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i mieszkańców. Zrobiliśmy bardzo dużo, by te zmiany nie były bardzo dotkliwe. Z tego też powodu koordynację ruchu będzie wspomagać policja i straż miejska. Mamy również zapewnienia od wykonawcy, że roboty będą prowadzone do wieczora, po to, by ten najtrudniejszy etap zakończył się jak najszybciej – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.


Od poniedziałku, 5 października zamknięty zostanie główny przebieg drogi na pl. św. Małgorzaty (skrzyżowania placu z ul. Bolesława Chrobrego oraz Waleriana Łukasińskiego).
To oznacza sporo zmian dla kierowców i pasażerów m. in. odwrócone kierunki jazdy na ulicach sąsiadujących z placem, nowe miejsca przystanków autobusowych. Prace w ramach tego etapu będą prowadzone przez ok. 2 miesiące.

Utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej i międzymiastowej

Zostaną wyznaczone nowe miejsca na przystanki dla konkretnych linii:

*
dla linii nr 10 i 50 – ul. Marii Konopnickiej (na wysokości Miejskiej Biblioteki Publicznej);
*
dla linii nr 2, 6, 8, 15, 16, 18, 52 – (kierunek centrum) postój taxi bagażowych (skrzyżowanie z ul. 1 Maja);
*
dla linii nr 2, 6, 8, 15, 16, 18, 50 – (kierunek os. Zawiszów) ul. Księcia Bolka Świdnickiego (zatoka w rejonie skrzyżowania z ul. Jagiellońską);
*
dla linii nr 4, 41, 43, 12, 60 – ul. Stefana Żeromskiego (wzdłuż składu opału);
*
prywatni przewoźnicy – o wyborze konkretnego przystanku MPK wyznaczonego w nowym miejscu pl. św. Małgorzaty zadecydują sami prywatni przewoźnicy.

Trasy linii nr 4, 41, 43, 12, 60 które kończyły bieg na pl. św. Małgorzaty, zostaną skrócone do ul. Muzealnej.

Mapka do ściągnięcia na stronie www.um.swidnica.pl

Utrudnienia dla kierowców

*
kierunek Zawiszów – centrum miasta:

- I wariant objazdu poprowadzony zostanie ulicami: Saperów, ks. Agnieszki, pl. św. Małgorzaty do ul. 1 Maja lub do ul. M. Konopnickiej;

– II wariant będzie wyznaczony ul. Gdyńską, Parkową, Saperów, Kościelną do ul. 1 Maja.

*
kierunek od pl. Grunwaldzkiego – osiedle Zawiszów
– objazd poprowadzony będzie ul. Komunardów i ks. Bolka;

Na ul. Marii Konopnickiej od skrzyżowania z pl. św. Małgorzaty (przy Miejskim Przedszkolu nr 1) do skrzyżowania z ul. Komunardów będzie obowiązywał nadal ruch jednokierunkowy, ale z odwróconym kierunkiem ruchu.


*
zmiana pierwszeństwa przejazdu zostanie zastosowana w rejonie skrzyżowań:
- ul. Waleriana Łukasińskiego z Księcia Bolka;
- ul. pl. św. Małgorzaty z 1 Maja;
- ul. Marii Konopnickiej z Komunardów;
- ul. Komunardów z Muzealną.

Nowe oznakowanie jest ustawiane już od piątku, by z jego częścią kierowcy mogli zapoznać się wcześniej. Zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej zaczną obowiązywać od poniedziałku, 5 października od ok. godz. 5.00.

Mapka do ściągnięcia na stronie www.um.swidnica.pl

Apelujemy do kierowców o bardzo ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe. Jeśli zaś nie muszą przejeżdżać przez pl. św. Małgorzaty zachęcamy do skorzystania z alternatywnych tras:

*
kierunek zabudowa starego miasta:
Wszystkich, którzy nie muszą kierować się do staromiejskiej zabudowy od strony pl. św. Małgorzaty, zachęcamy do skorzystania z dojazdu z rejonu pl. Wolności bądź pl. Grunwaldzkiego.
*
kierunek os. Zawiszów:
Alternatywny przejazd przez pl. Wolności, ul. Wrocławską, Łączną, Bogusza Stęczyńskiego.

Ze względu na wyłączenie pl. św. Małgorzaty „ślepe” pozostaną fragmenty ul. Waleriana Łukasińskiego (od ks. Bolka Świdnickiego do pl. św. Małgorzaty) oraz ul. Bolesława Chrobrego (od ul. Komunardów do pl. św. Małgorzaty). Mogą być wykorzystywane do parkowania, sposób postoju będą określały znaki.

Za utrudnienia przepraszamy.

***

Przebudowa placu św. Małgorzaty podzielona została na V etapów, ale największe utrudnienia występować będą w I etapie. Zadanie pochłonie niebagatelną kwotę – 9,5 mln zł. 4,1 mln zł wyłożą władze województwa dolnośląskiego w ramach unijnego wsparcia, pozostałą kwotę – ponad 5,4 mln zł – władze Świdnicy z budżetu miasta.

 

www.um.swidnica.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: