sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Dziki w ogródku
2009-11-19 15:07

Określenie "dziki" do tych leśnych zwierząt przestaje mieć zastosowanie. W świebodzickiej dzielnicy Pełcznica całe stada dzików podchodzą pod posesje mieszkańców, niszcząc ogrodzenia, ogródki, trawniki. Nie reagują na przeganianie, nie boją się ludzi, a czasami zbyt natarczywie wypraszane z przydomowych ogródków - ruszają do ataku.


Sprawa robi się coraz bardziej uciążliwa, władze miasta chcą podjąć działania, niestety przepisy nie dają samorządom narzędzi do interwencji.

- Dziki mieszkają na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, który jest rezerwatem, a zatem są objęte ochroną - mówi Zbigniew Opaliński, zastępca burmistrza Świebodzic. - Nie wolno ich płoszyć, nie mówiąc już o odstrzale.

Wiceburmistrz Opaliński we wtorek, 17 listopada, wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez wałbrzyski oddział Polskiego Związku Łowieckiego. Na spotkaniu zastanawiano się, jak poradzić sobie z problemem, bo dotyka on także mieszkańców walbrzyskich dzielnic graniczących z parkiem. Dzików jest coraz więcej, a na dodatkowy odstrzał zgodę może wydać nadleśniczy, na wniosek władz powiatu, na którego terenie występuje problem.

Odstrzał może być wykonany tylko poza rezerwatem i przez licencjonowanych myśliwych.
Świebodzice na razie robią więc to, co jest możliwe w ramach kompetencji samorządu. W najbliższym czasie w tych miejscach, którymi najchętniej wędrują do miasta dziki, ustawione zostaną zapachowe odstraszacze. To słupki nasączone substancją, której zapachu zwierzęta nie lubią. Być może zniechęci to przynajmniej część z nich do odwiedzania Pełcznicy.

Regulacje prawne w Polsce przyznają prawo do odszkodowania za zniszczenia poczynione przez dziki tylko w uprawach rolnych. Należy je wnosić do kół łowieckich. Niestety, ogródki przydomowe i kwietniki w tej kategorii się nie mieszczą.

 

www.swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: