sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Ogromny sukces akcji rejestracji dawców szpiku
2010-11-09 14:23

Ponad 200 osób przyszło w sobotę, do szpitala "Mikulicz" by zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcja, zorganizowana przez Fundację DKMS przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tak wielki był odzew na apel pomocy choremu na białaczkę Karolowi Szozdzie.

Rejestracja odbywała się od godziny 10.00 do 16.00. W szpitalu "Mikulicz", który włączył się w akcję udostępniając pomieszczenia i służąc wykwalifikowaną kadrą medyczną, pojawili się głównie młodzi ludzie, wielu z nich po raz pierwszy postanowiło oddać krew, by stać się dawca szpiku.
Wśród osób, które pojawiły się na akcji, był pan Przemek Mikulski, strzegomianin, który trzy lata temu przeszedł przeszczep szpiku. Jak sam mówił, przyjechał do Świebodzic by nie tylko wesprzeć akcję, ale pokazać swoim przykładem, że przeszczep może uratować życie i umożliwić człowiekowi pełny powrót do zdrowia.- Dowiedziałem się o chorobie nagle, to po prostu spadło jak grom z jasnego nieba - mówi. - Nagle musiałem zostawić rodzinę, firmę i zacząć walczyć o życie. To był szok, przerażenie, ale jednocześnie ogromna wola życia.
Pan Przemysław trafił do Kliniki Hematologii we Wrocławiu - tam, gdzie teraz leczy się Karol. Po serii bardzo silnych chemioterapii rozpoczęło się szukanie dla niego dawcy szpiku. I udało się go znaleźć bardzo szybko - zaledwie po 3 miesiącach. A wtedy akcje oddawania szpiku nie była tak rozpowszechniona.

Dziś mężczyzna żyje normalnie, jest zdrowy, znów prowadzi swoją firmę. Przyznaje, że dostał drugą szansę od życia, więc teraz bardziej cieszy się każdą chwilą. Przyjechał do Świebodzic, żeby pokazać swoją obecnością, że warto się zarejestrować i być może komuś uratować życie, bo po przeszczepie ludzie wracają do zdrowia, normalnego życia, do rodzin.

Takie wsparcie jest bardzo ważne dla bliskich 18-latka. Tata chłopaka, pan Tadeusz Szozda jest poruszony, że tyle osób chce pomagać jego synowi. Bo przecież rejestracja dawców szpiku to już kolejny akcja pomocowa, wcześniej odbyły się dwie zbiórki krwi i koncert charytatywny.
- Dla Karola to bardzo ważne, że tylu ludzi chce mu pomóc, to mu na pewno dodaje siły, choć jednocześnie czuje się bardzo zawstydzony tym całym zamieszaniem, zawsze był bardzo skromnym chłopakiem, nigdy nie robił wokół siebie rozgłosu - mówi pan Tadeusz. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy pomagają i udzielają nam wsparcia Agata Maraszek z Fundacji DKMS podkreśla, jak ważna jest zmieniająca się w społeczeństwie świadomość dotycząca przeszczepów i oddawania szpiku.

- Podczas roku naszej działalności w Polsce zarejestrowaliśmy 85 tys. dawców, podczas gdy wcześniej, przez 10 lat, zarejestrowanych było zaledwie 45 tys. - mówi. - Dziś to się zmienia, kampanie medialne i fakt, że choroba dotyka znane osoby sprawia, że ludzie chętniej odpowiadają na apele. Słynny SMS Dody, wysłany do znajomych z prośbą o pomoc jej narzeczonemu Nergalowi zrobił więcej, niż wszystkie spoty i apele razem wzięte. Przygotowujemy właśnie dużą kampanię medialną z udziałem Dody i mamy nadzieję, że uda się zarejestrować milion potencjalnych dawców.

Taki jest cel fundacji.

W Świebodzicach zarejestrowały się 202 osoby - to świetny wynik jak na pierwszą akcję. Na pewno będą wśród nich potencjalni dawcy szpiku dla chorych. W akcji pomagali wolontariusze - świebodziccy harcerze i uczniowie szkół.

 

 

źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: