sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Album Rezydencja Czettritzów
2009-02-28 11:22

Od kilku dni jest już w sprzedaży dotąd skrzętnie skrywana niezwykła publikacja przygotowana przez Wydawnictwo uczelniane PWSZ. Mowa tu o przygotowanym specjalnie z okazji jubileuszu 10-lecia naszej uczelni albumie Rezydencja Czettritzów. Oblicze dawne i współczesne. Usytuowana w centrum miasta rezydencja możnego rodu Czettritzów, będąca od kilku lat własnością uczelni, zawsze budziła spore zainteresowanie mieszkańców miasta i okolic. Wybudowana na początku XVII w. renesansowa budowla odgrywała wielką rolę w życiu miasta, ponieważ właśnie tu urzędowali ci, którzy podejmowali ważne decyzje dotyczące Wałbrzycha. Przebudowywana kilkakrotnie rezydencja intrygowała wielu. Próbowali oni znaleźć dokładną odpowiedź na pytanie, jak zmieniało się oblicze gmachu bezpośrednio po jego budowie oraz w latach późniejszych. Praca powstała z potrzeby chwili, a jej koncepcja przewidywała od początku charakter albumowy i dwudzielny układ treści, z zachowaniem pewnej równowagi między niepublikowanymi dotąd tekstami a materiałem graficznym.


Część pierwsza zawiera opis dziejów oraz analizę historyczną własności rodu Czettritzów przygotowaną przez znakomitych historyków: wrocławskiego Krzysztofa Eysymontta i wałbrzyskiego Marka Malinowskiego. Dzięki ich tekstom czytelnik będzie mógł zaznajomić się z wszystkimi aspektami skomplikowanych procesów historycznych. Część druga z kolei została ograniczona do materiału ilustracyjnego, prezentującego zespół pałacowo-parkowy na różnych etapach, jego oblicze dawne i współczesne. Zgromadzone grafiki, pochodzące w znacznej większości z prywatnych zbiorów oraz Muzeum w Wałbrzychu i Powiatowej Biblioteki Publicznej „Pod Atlantami”, złożyły się na ilustrowaną historię rezydencji. Osoby zaangażowane w przygotowanie albumu mają nadzieję, że ta forma pozwoli czytelnikowi poznać całkiem pokaźną porcję informacji na temat tej przepięknej budowli. Wszystkich zainteresowanych kupnem zapraszamy do Biblioteki uczelnianej, gdzie album można nabyć w specjalnej promocyjnej cenie.

[PWSZ] / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: