sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Pałac Jedlinka - porcelanowy pałac
2009-03-13 12:48

Pałac Jedlinka jest niezwykle urokliwym miejscem leżący w pobliży Gór Sowich. Nazywany jest często „porcelanowym pałacem”, gdyż jego głównym budowniczym był Carl Krister – twórca słynnych wałbrzyskich dzieł z tego materiału.
Tajemniczy okres w dziejach pałacu to czas II wojny światowej – obiekt utajniony pod kryptonimem „Willa Erika” był siedzibą sztabu organizacji TODT, która budowała podziemne miasto RIESE w Górach Sowich.
- Od XVIII wieku pałac był miejsce odwiedzanym przez wiele znanych osobistości, władcą Prus na czele - mówi Dariusz Woźnicki, zarządca Pałacu Jedlinka, pasjonat heraldyki i historii.


W Pałacu możemy podziwiać wspaniałe zastawy porcelanowe – spuściznę po kunszcie rodu Kristerów. Bogate zdobienia i meble pochodzące z drugiej połowy 19 wieku zachowały się w niezmienionej formie po dziś dzień. Sufity ze złoconą sztukaterią, oraz drewniane mozaiki na podłogach oczarowują zwiedzających obiekt. W pałacu znajduje się największy w Polsce zbiór Almanachów Gotajskich – czyli spis szlachty Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Obiekt w podziemiach kryje zamurowane korytarze, które mogą łączyć się ze pobliskim kompleksem sztolni. Niesamowite wrażenie robi również sala balowa, która w czasach świetności była uważana za jedną z piękniejszych na Dolnym Śląsku. Już po raz czwarty odbył się w niej bal charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Jedliny zdroju oraz burmistrza miasta Leszka Orpla. Zarządcy pałacu w obiekcie organizują również atrakcje dla dzieci i młodzieży
- Poza zwiedzaniem, pałac ma także bogatą ofertę edukacyjną dla szkół. U nas można stworzyć sztukaterię, ozdobić porcelanę, a na naszych łąkach poprowadzić lekcje ekologiczne wraz z rekreacją – wylicza Dariusz Woźnicki.
W ofercie pałacu znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy historii, turyści pragnący wypoczynku i rekreacji, jak i grupy młodzieży. Obiekt w niedalekiej przyszłości ma zostać poddany dalszej renowacji oraz remontowi. Na pensjonat, oraz restauracje zaadoptowany ma zostać również budynek przylegający do niego. Poszerzy to jeszcze bardziej ofertę Pałacu „Jedlinki” oraz wzbogaci grono odbiorców.

Jacek Serdeczny / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: