sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Ponad 114 milionów do podziału dla dolnośląskich firm
2009-05-22 13:10

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca (DIP), odpowiadająca za rozdział dotacji unijnych dla dolnośląskich przedsiębiorców, ogłosiła kolejny konkurs. Do podziału jest ponad 114 mln (114 244 705) złotych. Przeznaczono je na dofinansowanie inwestycji innowacyjnych na poziomie firmy.
- Innowacyjność na poziomie przedsiębiorstwa oznacza wprowadzenie nowych dla firmy produktów, technologii, procesów produkcyjnych, usług i sposobów świadczenia usług – wyjaśnia dyrektor Barbara Kaśnikowska. Szefowa DIP przypomina, że we wcześniejszym, grudniowym, konkursie dofinansowanie przyznano 100 firmom (czyli co trzeciej z wszystkich, które swoje wnioski zarejestrowały), a najwyższa zatwierdzona kwota dotacji wyniosła 4 799 880 zł.
Barbara Kaśnikowska przytacza przykłady inwestycji, które są realizowane dzięki dotacjom z pierwszej edycji tego konkursu: - W regionie będą produkowane nowoczesne urządzenia do utylizacji odpadów niebezpiecznych. Wdrożona zostanie technologia umożliwiająca wytwarzanie elementów protezy podudzia ludzkiego, z mechaniką odwzorowującą pracę kości, mięśni i ścięgien. Produkowane urządzenie zapobiegającego przypadkowemu porażeniu prądem osób naprawiających tabor kolejowy i tramwajowy. Powstaną prototypy wycinarek laserowych.


W ogłoszonym dziś konkursie o dotacje mogą się ubiegać mikrofirmy, które działają dłużej niż dwa lata, oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Mogą liczyć na sfinansowanie do 60 proc. kosztów inwestycji. Ogłoszenie konkursu dziś (14 maja) oznacza, że dokładnie za miesiąc – 15 czerwca - firmy będą internetowo rejestrować wnioski o dofinansowanie (poniżej opis procedur).
Środki na dotacje pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Są udostępniane poprzez RPO (Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013) w ramach tzw. schematów.

SCHEMAT 1.1 A2:
Dotacje inwestycyjne dla MSP wspierające innowacyjność produktową i procesową na poziomie przedsiębiorstwa.
Projekty składane w ramach tego konkursu muszą prowadzić do: 
- zasadniczych zmian produkcji bądź procesu produkcyjnego, 
- wprowadzenie nowych produktów lub usług, 
- zmiany w sposobie świadczenia usług.
Konkurs przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikrofirm działających powyżej 2 lat.
Innowacja musi wystąpić co najmniej na poziomie przedsiębiorstwa.
Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych (czyli tych, które mogą być dofinansowane) w projekcie: 100 tys. PLN, maksymalna: 8 mln PLN .

PROCEDURY
• Nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji ogłoszono na stronie www.dip.dolnyslask.pl oraz w prasie regionalnej.
• Przedsiębiorcy będą mieli miesiąc na napisanie wniosku. Robią to korzystając z generatora wniosków udostępnionego na stronie DIP. W tym czasie mogą korzystać z pomocy punktu informacyjnego DIP i wyjaśniać wszelkie wątpliwości telefonicznie: (071) 776 58 12 (-14), mailowo: info.dip@umwd.pl lub osobiście w siedzibie Instytucji.
• Prowadzone są szkolenia poświęcone wypełnianiu wniosków i kosztom, które można dofinansować. Są jeszcze wolne miejsca na szkoleniach w Wałbrzychu (26 maja) i Zgorzelcu (20 maja). Udział w szkoleniu jest bezpłatny, wystarczy mailowo zgłosić chęć uczestnictwa w nim (informacje także na stronie www.dip.dolnyslask.pl)
• 16 czerwca od godz. 8.00 do 16.00 trwać będzie internetowa rejestracja wniosków (za pomocą udostępnionego przez DIP rejestratora). Później, w ciągu 3 dni, wnioski dostarcza się w wersji papierowej i elektronicznej do siedziby DIP.
Od tego momentu przedsiębiorcy mogą ponosić wydatki związane z realizacją projektu (choć robią to na własne ryzyko – pewność, że dostaną zwrot wydatków mieć będą dopiero po podpisaniu umowy z DIP).
• Złożone wnioski są sprawdzane pod kątem formalnym. Na tym etapie przedsiębiorcy mogą raz nanieść we wniosku poprawki.
• Po ocenie formalnej komisja złożona z pracowników DIP i niezależnych asesorów ocenia merytorycznie projekty. Te, które uzyskają największą liczbę punktów, zarząd województwa zatwierdza do realizacji.
W ogłoszonym dziś konkursie nie mogą brać udziału przedsiębiorcy planujący inwestycje w branży turystycznej – dla nich przewidziano osobną pulę pieniędzy (30 mln euro) i odrębny nabór wniosków w sierpniu tego roku.

(ara) / tvregionalna



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: