sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
60-lecie II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu
2008-10-03 13:10

II LO świętowało jubileusz 60-lecia. II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu w miniony weekend jubileusz 60-lecia świętowało. W uroczystościach, które odbywały się w siedzibie szkoły, wzięło udział wielu absolwentów, którzy na te uroczystość zjechali z całej Polski i z zagranicy. Od 1948 r. mury szkoły opuściło blisko 7 tysięcy absolwentów, wielu z nich pełniło lub pełni wiele ważnych funkcji w mieście (m.in. Prezydent Piotr Kruczkowski), kraju (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak) lub za granicą, wielu odniosło znaczące sukcesy zawodowe. Najważniejszym osiągnięciem II jest wysoki poziom kształcenia, potwierdzony wynikami egzaminów dojrzałości i obecnie nową maturą. Uczniowie tej placówki odnotowują najwyższe wyniki w powiecie wałbrzyskim ze wszystkich przedmiotów, a w wielu przypadkach jedne z najwyższych w województwie i kraju. Odsetek przyjęć na studia wyższe wynosi wśród absolwentów tej szkoły wynosi od 98,6 do 97 proc, w tym 84 do 88 proc. Na studia dzienne – w większości przypadków są to renomowane uczelnie i kierunki kształcenia. Wałbrzyska placówka od sześciu lat plasuje się w czołówce szkół ponadgimnazjalnych (obejmujących ok. 6500 placówek) w Polsce, w najważniejszym rankingu opracowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy" w 2008 roku było na pierwszym miejscu w mieście, drugim w województwie oraz dziewiętnastym w kraju.


. Za sukcesy dydaktyczne, wychowawcze i współpracę międzynarodową szkoła w 1993r. została przyjęta do UNESCO, w 1996r. do elitarnego stowarzyszenia zrzeszającego najlepsze licea w kraju – Stowarzyszenia Szkół Aktywnych (SSA) i Towarzystwa Szkół Twórczych (TST), w 2000r. do Stowarzyszenia Nauczycieli Olimpijskich (SNO, do którego aktualnie należy ok. 180 wybitnych nauczycieli polskich szkół, a wśród nich 4 nauczycieli II LO. W 2005r. przy szkole powstało Stowarzyszenie Szkół Innowacyjnych regionu wałbrzyskiego, którego celem jest podnoszenie jakości kształcenia i wychowania oraz wymiana doświadczeń. W 2006r. szkoła była współorganizatorem powstałego Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Uzdolnionych, którego filia dla byłego woj. wałbrzyskiego mieści się przy II LO. Liceum im. Hugona Kołłątaja od wielu lat organizuje wymiany uczniów z partnerami z Niemiec (szkoły z Berlina i z Fuldy), z Włoch (San Bonifacio), nawiązany został kontakt ze szkołą z Francji, warto nadmienić, iż szkoła z dobrym skutkiem przystąpiła do programów unijnych np. Socrates- Comenius, program R.Boscha. W 2004 r., dzięki wsparciu lokalnych środowisk, przy szkole otwarto Wałbrzyskie Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym - dzięki zaangażowaniu nauczycieli szkoły - prowadzone są warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i młodzieży z tej tematyki. Dzisiejsze oblicze szkoły to najnowocześniejsza baza dydaktyczna, składają się na nią trzy pracownie internetowe, bogata w woluminy biblioteka i czytelnia multimedialna, laboratoria fizyczne, chemiczne, biologiczne, 9 gabinetów języków obcych, siłownia, sala audiowizualna i gabinet przedsiębiorczości. Wiele tych przedsięwzięć powstało ze środków pozabudżetowych. Wizerunek szkoły tworzą również nauczyciele, doskonale wykształceni, podnoszący systematycznie swoje kwalifikacje. Ponad 40 proc. z nich to nauczyciele dyplomowani. Szkoła współpracuje z ok. 30 instytucjami miejskim, wojewódzkimi i krajowymi. W 2006 roku Rada Miejska Wałbrzycha nadała szkole tytuł "Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha".
Źródło: (RAD) / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: