sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Konkurs „Na nieludzkiej ziemi” w Świdnicy
2010-04-26 11:06

Po raz drugi młodzież gimnazjalna z terenu gminy Świdnica wykazała się niezwykła wiedzą historyczną o losach Polaków na wschodzie podczas II wojny światowej uczestnicząc konkursie „Na nieludzkiej ziemi” . W obliczu 70. rocznicy wydarzeń katyńskich oraz ostatniej katastrofy prezydenckiego samolotu postawa gimnazjalistów pragnących poszerzać wiedzę historyczną nabiera symbolicznego znaczenia.


W latach 1940-1941 władze radzieckie przeprowadziły cztery wielkie wywózki ze wschodniej Polski (w lutym, kwietniu i czerwcu 1940 oraz w maju - czerwcu 1941 roku), oficjalnie nazywane "przesiedleniem". Wywiezieni trafiali w okolice Archangielska oraz do Irkucka i Kraju Krasnojarskiego. Według różnych szacunków, podczas czterech masowych deportacji, zesłano od ponad 300 tysięcy Polaków, co zostało udokumentowane, do 1 miliona 300 tysięcy.

Zamiast referatów i odczytów odbyła się tu niezwykła lekcja historii. Tym razem to uczniowie trzech gimnazjów z Witoszowa, Lutomi Dolnej i Pszenna zaprezentowała swoją wiedzę i erudycję , stając w szranki konkursu historycznego. Konkurs przebiegał w II etapach: testowym i odpowiedzi na pytania indywidualne. O wysokim poziomie przygotowania samych uczestników może świadczyć fakt, że jury konkursu zdecydowało się przyznać kilka równorzędnych nagród.
I miejsce zdobył Konrad Frycz z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
II miejsce otrzymali: Damian Badowski i Ewelina Kucięba z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej oraz Łukasz Czyżewski z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.
III miejsce w udziale przypadło Kacprowi Danisiewiczowi z Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

Nagrodę specjalną Wójta Gminy Świdnica – jury konkursu jednogłośnie przyznało dla Konrada Frycza, który w dwóch etapach zdobył najwyższą liczbę punktów.

Dopełnieniem konkursu był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu drużyny harcerskiej z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie pod kierunkiem p. Elżbiety Kruk, będący hołdem dla Wszystkich którzy zostali na „Nieludzkiej Ziemi”, i tym którzy przeżyli tą trudną do wyobrażenia tragedię naznaczoną potwornym głodem, chorobami i utratą wielu najbliższych, którzy zostali tam na zawsze.

To już II edycja konkursu historycznego „Na nieludzkiej ziemi” którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji przy współpracy z Gminnym Zespołem Oświaty i Gimnazjum Szarych Szeregów w Pszennie.



Autor: www.gmina.swidnica.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: