Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.

Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość

Świebodziccy kolarze z Integracyjnej Sekcji Kolarskiej Bike Team funkcjonującej przy Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ostatnie kilkanaście dni zaliczą z pewnością do udanych. Podopieczni trenera Jarosława Zarębskiego odnotowali kilka dobrych występów, a na szczególną pochwałę zasługuje najmłodszy z nich - 11 letni, Kamil Patela.

31 lipca w Nielubi (powiat Głogowski), odbył się V etap "Małego Wyścigu Pokoju". Przed południem kolarze musieli zmierzyć się z jazdą indywidualną na czas.

W najmłodszej kategorii "Żak", bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Patela, który zajął 4 miejsce. W najstarszej kategorii "Junior", również mamy spore powody do zadowolenia. Na 7 kilometrowej trasie, dobre 4. miejsce zajął Damian Dębek, 6. był Andrzej Gucwa. Rywalizację wygrał jeden z najlepszych zawodników w Polsce, członek kadry narodowej Adam Majorek (LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów), który na przejechanie 7 kilometrów potrzebował zaledwie 9 minut i 33 sekund co daje średnią 44 km/h.

Po południu młodzi kolarze rywalizowali w wyścigach ze startu wspólnego. Jako pierwsi na trasę wyruszyli "Żacy". Kamil Patela na 18 kilometrowej trasie zajął bardzo dobre 5. miejsce. Wygrał Damian Tomiczek (LKS Ziemia Opolska). Juniorzy do pokonania mięli już znacznie większy dystans, bo aż 72 km. Tak jak czasówka, wyścig ze startu wspólnego padł łupem Adama Majorka, z kolei drugie miejsce zajął reprezentant Świebodzickiego klubu ISK-Bike Team Świebodzice, Damian Dębek.
9 miejsce zajął drugi z naszych reprezentantów, Andrzej Gucwa. Obaj nasi kolarze przez większość wyścigu rozdawali karty w peletonie, ale ich plany pokrzyżował niestety pech. Na 3 rundzie, dwójka naszych kolarzy złapała defekty i musieli korzystać z pomocy wozu technicznego, co kosztowało ich wiele czasu jak i sił.

Dzień później, odbyło się kryterium uliczne w pobliskim Jaczkowie. Kamil Patela, któremu w Nielubi nie udało stanąć się na podium, odbił sobie niepowodzenia z nawiązką. Uczeń szkoły podstawowej nr. 4 po pięknym ataku, samotnie przekroczył linię mety, pokonując wszystkich rywali. W starszej kategorii "Młodzik" 10 miejsce zajął Świebodziczanin, Jakub Żurek. W "Juniorach", Świebodzicki klub odniósł drugie już tego dnia zwycięstwo. Najlepszy okazał się Damian Dębek.

8 sierpnia odbyło się kolejne kryterium uliczne, tym razem w Jaworze. Na starcie nie mogło nie zabraknąć naszych reprezentantów. Tradycyjnie już w kategorii "Żak" bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Patela, zajmując trzecią pozycję. 9. miejsce w "Młodzikach" przypadło dla Rafała Mielczarka. W bardzo silnie obsadzonym wyścigu "Juniorów", Damian Dębek był 7.

15 sierpnia w Kowarach, odbyła się jedna z najbardziej licznie obsadzonych imprez kolarskich w Polsce "Wjazd na Okraj". Do walki z czasem i własnymi słabościami, w sumie stanęło ponad 250 zawodników a w śród nich trójka podopiecznych Jarosława Zarębskiego. Trasa chodź zaledwie liczyła 12 km, to cały czas wiodła pod górę. Meta zlokalizowana była na szczycie Przełęczy Okraj (1046 m.n.p.m), po Czeskiej stronie w miejscowości Mala Upa. Najlepszy czas wykręcił były mistrz Polski oraz uczestnik wyścigu Giro d`Italia (2003), Radosław Romanik (DHL-Author). W kategorii "Młodzik", znakomite trzecie miejsce zajął Rafał Mielczarek. W kategorii "Junior", Andrzej Gucwa był 5, z kolei Damian Dębek był 7.

Nie były to pierwsze dobre występy naszych kolarzy w tym sezonie. Zawodnicy ISK-Bike Team regularnie meldowali się w czołowych dziesiątkach wyścigów z cyklu "Małego Wyścigu Pokoju", m.in. na 4. etapie który odbył się w Świebodzicach dobre miejsca zajęli, kat. Młodzik: Patryk Stanecki (5), Rafał Mielczarek (6), kat. Junior: Damian Dębek (3), Piotr Wach (8), Andrzej Gucwa (10). Ponadto w czerwcu, Kamil Patela zdobył brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska w kolarstwie górskim kat. Żak, które odbywały się w Jaworzynie Śląskiej. Na pochwałę zasługuje również drużyna naszych "Juniorów", która regularnie startuje w najbardziej prestiżowych wyścigach w Polsce, takich jak wyścigi etapowe, puchary Polski czy mistrzostwa Polski. W tym roku nasz krajowy czempionat odbył się w Międzyzdrojach/Golczewie. Na starcie stanęło blisko 140 najlepszych Juniorów w Polsce a w śród nich reprezentanci naszego klubu: Damian Dębek, Andrzej Gucwa oraz Piotr Wach. Kolarze mięli do pokonania 135 kilometrów, wygrał Andrzej Pawlaczyk (KTK-Kalisz) a nasz klub jako jeden z nielicznych, zameldował się na mecie w pełno osobowym składzie. Dzięki dobrym występom w wysoko punktowanych wyścigach, Andrzej Gucwa w rankingu Polskiego Związku Kolarskiego, zajmuje 7 miejsce z Dolnośląskich kolarzy.

Autor: źródło: swiebodzice.pl