sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Zamieszanie wokół świebodzickiego pogotowia
2011-01-29 13:54

W poniedziałek, 31 stycznia, w trybie nadzwyczajnym zbierze się Rada Miejska Świebodzic. Powodem spotkania jest zamieszanie wokół kontraktu dla świebodzickiego pogotowia. Placówka bowiem została przez Narodowy Fundusz Zdrowia przydzielona do dziwnego terytorialnie obszaru co powoduje, że będzie musiała ubiegać się o kontrakt na świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej razem z pogotowiem wałbrzyskim.

Dotychczas podstacja Świebodzice była częścią Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy i pacjenci świebodzickich przychodni po godzinie 18-tej mogli zgłosić się do podstacji przy ul. Wiejskiej po pomoc ambulatoryjną. W nowych warunkach, jeśli po rozstrzygnięciu kontraktu wałbrzyskie pogotowie nie uruchomiłoby ambulatorium w Świebodzicach, świebodziczanie będą zmuszeni po 18-tej jechać na ul. Chrobrego w Wałbrzychu.
- To kuriozum, absurd, brak tu jakiejkolwiek logiki - takie określenia padały z ust radnych na posiedzeniu Komisji Zdrowia, które odbyło się w czwartek, 27 stycznia. W spotkaniu wziął udział burmistrz Bogdan Kożuchowicz, zastępca Zbigniew Opaliński, a także szefowie dwóch największych palcówek służby zdrowia w mieście: szefowa szpitala "Mikulicz" Barbara Kosak i Adrian Szwczyk, dyrektor miejskiej przychodni. Wszyscy zgodnie wyrażali sprzeciw wobec decyzji dolnośląskiego NFZ w zakresie konkursu dla pogotowia.



Członkowie Komisji słusznie wskazywali także na brak uzasadnienia ekonomicznego w nowym podziale obszarowym. Wynika bowiem z niego, że obszar nr 30 czyli powiat wałbrzyski wraz z gminą Świebodzice to 201,4 tysiąca pacjentów do obsłużenia. Przepisy mówią wyraźnie, że na 50 tys. mieszkańców musi być jedna karetka. Wynika zatem z tego jasno, że obszar wałbrzyski będzie musiał stworzyć 5 zespołów karetek, z czego ten piąty przypada na nieco ponad tysiąc pacjentów.

Dyskusja na posiedzeniu komisji była burzliwa, radni nie kryli oburzenia wobec NFZ, ostatecznie zdecydowano o zwołaniu nadzwyczajnej sesji, na której Rada Miejska podejmie stanowisko w formie uchwały-protestu, który zostanie niezwłocznie przesłany do instytucji, odpowiedzialnych za całe zamieszanie, w pierwszej kolejności do Prezesa NFZ. Świebodzice będą także domagać się przywrócenia dotychczasowego funkcjonowania podstacji.

- Nie pozwolimy, by nasi pacjenci ucierpieli w wyniku niezrozumiałych i nie mających żadnego logicznego uzasadnienia decyzji - podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Władze miasta także przygotowały już ostre pismo w tej sprawie do NFZ.

Wstępnie ustalono, że sesja rozpocznie się o godz. 17.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach

STANOWISKO RADY POWIATU ŚWIDNICKIEGO

Rada Powiatu w Świdnicy wyraża stanowczy sprzeciw w sprawie określonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia niektórych warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, które pozbawiają mieszkańców Gmin Świebodzice i Strzegom możliwości korzystania z powyższych świadczeń na terenie tych miejscowości oraz wyłączają z Powiatu Świdnickiego Gminę Świebodzice przyłączając ją do Powiatu Wałbrzyskiego.

Powiat Świdnicki liczy blisko 160 000 mieszkańców. Dotychczas opieka w przyjętym zakresie sprawowana była w ambulatoriach SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, Świebodzicach i Strzegomiu oraz NZOZ "Mikulicz" w Świebodzicach. To rozwiązanie sprawdzone i funkcjonujące od lat, było dogodne dla mieszkańców, ułatwiało dostęp do lekarzy i pielęgniarek w dni wolne od pracy i w dni robocze po godzinie osiemnastej.

Trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie dotyczące przesłanek podjęcia przez Narodowy Fundusz Zdrowia decyzji, które nie ułatwiają, a wręcz utrudniają pacjentom dostępność do świadczeń w powyższym zakresie, zwłaszcza ze zmiany te nie przynoszą płatnikowi żadnych oszczędności finansowych. Narażają natomiast świadczeniodawców i pacjentów na nieuniknione konflikty, wydłużają czas uzyskania świadczeń i narażają mieszkańców na niepotrzebne koszty dojazdów do Świdnicy lub Wałbrzycha.

Rada Powiatu w Świdnicy wnioskuje do Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu o przywrócenie Gminy Świebodzice do obszaru kontraktowania 31 - Powiatu Świdnickiego.

Rada Powiatu w Świdnicy wnioskuje do Ministra Zdrowia i Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o zmianę zapisu Zarządzenia nr 85/2010/DSOZ poprzez umożliwienie realizacji świadczeń w obszarze zabezpieczenia bez obowiązku wykonywania ich w jednym miejscu.

Rada Powiatu Świdnickiego

PISMO WICESTAROSTY POWIATU ŚWIDNICKIEGO DO PREZESA NFZ

Dolnośląski Odział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu w dniu 21.01.2011r. ogłosił postępowanie w trybie konkursu ofert w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna, w zakresie świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w którym w obszarze kontraktowania nr 31 - Powiat Świdnicki wyłączył Gminę Świebodzice (liczba ludności 136 423) przyłączając ją do Powiatu Wałbrzyskiego (liczba ludności 201 418).

Decyzję tę przyjęłam z zaskoczeniem i niezadowoleniem. Podobną reakcję w tej sprawie odebrałam od Burmistrza Miasta i Gminy Świebodzice oraz licznego grona "samorządowców" z terenu naszego powiatu i Gminy Świebodzice. Z rozmowy telefonicznej przeprowadzonej z Panią Genowefą Ulman - Naczelnik Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej DOWNFZ we Wrocławiu, dowiedziałam się, że decyzja podjęta została na podstawie określonych przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wytycznych.

Powiat Świdnicki zamieszkuje około 160 000 mieszkańców. Dotychczas świadczenia w rodzaju POZ w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej sprawowane były w ambulatoriach prowadzonych przez SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, Świebodzicach i Strzegomiu oraz NZOZ "Mikulicz" Sp. z o.o. w Świebodzicach.

To rozwiązanie sprawdzone i funkcjonujące na naszym terenie od lat pozwalało mieszkańcom Świebodzic, Strzegomia i okolic na dobrą dostępność do lekarzy i pielęgniarek po godzinie 18.00 w dni robocze i dni wolne od pracy .

Zarządzenie wydane przez Pana Prezesa nr 85/2010/DSOZ z dnia 23 grudnia 2010r.w sprawie określania warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej takiej możliwości mieszkańców pozbawi, bowiem z § 3 pkt 4 wynika, że postępowanie konkursowe ma na celu wyłonienie jednego świadczeniodawcy udzielającego świadczeń w jednym miejscu udzielania świadczeń na obszarze zabezpieczenia oraz w § 2 art.1 pkt 3 miejsce udzielania świadczeń zostało określone jako pomieszczenie lub zespół pomieszczeń w tej samej lokalizacji, połączonych funkcjonalnie i organizacyjnie w celu wykonywania świadczeń określonego zakresu.

Wnoszę do Pana Prezesa o szybką zmianę tych zapisów, tak aby możliwe było kontraktowanie świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w sposób racjonalny, optymalny, dogodny i uwzględniający potrzeby mieszkańców obszaru zabezpieczenia.

Brak Pana zgody na proponowane rozwiązania, które nie mają żadnego wpływu na wielkość środków finansowych, jakie Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza na ich sfinansowanie, będzie powodował bardzo duże niezadowolenie mieszkańców miast, które zostały pozbawione możliwości udzielania świadczeń na miejscu, naraża pacjentów na dodatkowe koszty, niekiedy znaczne, szczególnie w porze nocnej w przypadku konieczności korzystania z taksówek oraz niepotrzebne konflikty, gdyby pacjent najpierw trafił do szpitala lub do lekarza zespołu ratownictwa medycznego zatrudnionego w pogotowiu ratunkowym, a nie była wymagana pilna pomoc w stanach nagłych ratujących życie lub zdrowie.

Proszę też o interwencję u Pani Wioletty Niemiec - Dyrektora DOWNFZ we Wrocławiu dot. przywrócenia Gminy Świebodzice do Powiatu Świdnickiego, bowiem podjęta decyzja jest nieracjonalna i trudna do zaakceptowania. Miasto Świebodzice leży w podobnej odległości od Wałbrzycha i Świdnicy - około 10 - 12km. Do centrum Wałbrzycha, gdzie znajduje się ambulatorium Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu jest dalej niż do ambulatorium Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, ponadto w godzinach rannych i wieczornych jest bardzo utrudniony dojazd, bowiem tworzą się olbrzymie "korki'' samochodów, dodatkowo w zimie szczególnie w okresie obfitych opadów śniegu lub oblodzenia, zablokowana jest droga na trasie Świebodzice - Wałbrzych ze względu na stromy podjazd. Ponadto przy planowanych razem z Gminą Świebodzice mieszkańcach Powiatu Wałbrzyskiego - 201 418 piąty zespół obsługiwał będzie tylko 1 418 osób, co moim zdaniem nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. W przypadku "powrotu" do Powiatu Świdnickiego Gminy Świebodzice (liczba mieszkańców blisko 160 000) czwarty zespół będzie obsługiwał około 10 000 osób.

Proszę Pana Prezesa o pozytywne ustosunkowanie się do przedłożonych wniosków i podjęcie możliwie szybko takich działań, które będą uwzględniały interes i potrzeby lokalnych społeczności.


źródło: swiebodzice.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: