sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Trwają szkolenia: Krok w przyszłość z nowym zawodem
2011-04-14 13:37

W powiecie wałbrzyskim trwają intensywne szkolenia 40 osób w ramach projektu "Krok w przyszłość z nowym zawodem". Projekt prowadzi stowarzyszenie Forum Aktywności Lokalnej z Wałbrzycha w partnerstwie z gminą Wałbrzych, Boguszów Gorce, Mieroszów, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Ośrodkiem Szkolenia Technicznego z Wałbrzycha. W ramach działania finansowanego w funduszy unijnych, uczestnicy uzyskują kwalifikacje zawodowe potwierdzone certyfikatem technologa robót wykończeniowych w budownictwie.


W pierwszej fazie projektu jego uczestnicy i uczestniczki brali udział w zajęciach w Ośrodku Szkolenia Technicznego w Wałbrzychu. 40 godzin teorii z zakresu budownictwa pozwoliło im przygotować się do późniejszych działań. W wałbrzyskim Centrum Kształcenia Praktycznego osoby bezrobotne skorzystały z 80-godzinnych zajęć laboratoryjnych. - Nauczyłem się naprawdę wielu przydatnych rzeczy. Wcześniej nie miałem właściwie styczności z pracami remontowymi i budowlanymi. Wiem teraz jak należy tynkować i malować oraz zakładać podwieszane sufity - mówi Łukasz Grzelak, 18-letni uczestnik projektu. - To była moja ostatnia deska ratunku. Mam już 50 lat i ciężko z moimi kwalifikacjami znaleźć pracę. Wierzę, że certyfikat uzyskany dzięki Forum Aktywności Lokalnej mi w tym pomoże – dodaje Krzysztof Gawryś, inny uczestnik projektu. Kolejnym etapem są zajęcia w wybranych lokalach gminnych.

Zakładają 180 godzin praktyki zawodowej. Od marca grupa dziewięciu osób pracuje przy remoncie mieszkań w Boguszowie Gorcach. Władz gminy nie trzeba było długo namawiać do udziału w projekcie, a pozytywne nastawienie zostało ugruntowane w trakcie jego realizacji. - Już widać, że są to działania skuteczne, a efekty są zdecydowanie lepsze, niż przy robotach publicznych – mówi zastępca burmistrza, Paweł Sosialuk. Samorząd cieszy się, że za niewiele ponad 60 tysięcy złotych, które trzeba było wydać na materiały budowlane, miasto zyska 10 porządnie wyremontowanych mieszkań.

Dwie osoby z ekipy już mają zagwarantowaną pracę w ZGM. - Uczymy się kompleksowego budownictwa w praktyce. Malujemy, murujemy, tynkujemy a później odbędziemy staż i zdobędziemy tytuł technologa robót wykończeniowych – mówi Hanna Pudłowska, uczestniczka projektu. Pozytywną ocenę wystawiły projektowi także władze Mieroszowa. Tam szkolą się dwie 5-osobowe grupy. - Bardzo istotne jest to, że osoby uczące się technik wykończenia mieszkań, robią to w sposób zgodny ze sztuką budowlaną. Nie muszą również oszczędzać na materiałach, co daje nadzieję, że wszystko zostanie zrobione jak należy, a mieszkania będą długo służyć ich użytkownikom – mówi wiceburmistrz Mieroszowa, Dorota Bekier. W Mieroszowie plan remontu obejmuje 7 mieszkań, z czego 6 znajduje się w budynku, zniszczonym przez pożar - Na szczęście dom nadaje się do remontu, więc udział w projekcie jest dla nas w tym momencie bardzo korzystny – dodaje Dorota Bekier. -Na pewno będzie łatwiej znaleźć nam później pracę. Nawet jeżeli nie uda się podjąć zatrudnienia na miejscu, to wiem, że w Niemczech potrzebują robotników z takimi papierami i umiejętnościami – dodaje Paweł Michalak. Wraz z końcem kwietnia kolejna grupa 11 uczestników projektu zajmie się remontami mieszkań w Wałbrzychu. Po ukończeniu zajęć praktycznych osoby te podejmą 6-miesięczny staż w trzech gminach. Będą miały również możliwość wykorzystania tzw. „bonu szkoleniowego” o wartości do 3,5 tysiąca złotych na wybrany przez siebie kurs zawodowy. Może być on spożytkowany na przykład na uzyskanie prawa jazdy, certyfikatu na prowadzenie wózków widłowych, czy kwalifikacji spawacza. Po zakończeniu projektu gminy zobowiązały się do zatrudnienia przynajmniej po dwóch uczestników. Dwie osoby mają znaleźć również pracę w stowarzyszeniu Forum Aktywności Lokalnej.



Autor: Jacek Serdeczny - regionalnatv.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: