sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Komu jeszcze Kryształ
2012-01-25 12:27

Do końca stycznia 2012 roku można jeszcze nadsyłać zgłoszenia kandydatów do poszczególnych kategorii tegorocznej edycji plebiscytu Kryształy i Kamienie. Formularz zamieszczony w naszej gazecie można dostarczać osobiście do siedziby redakcji lub za pośrednictwem poczty.
Spośród zgłoszeń, które otrzymamy do wtorku 31 stycznia, Kapituła Plebiscytu Kryształy i Kamienie wskaże na początku lutego maksymalnie 5 nominowanych do wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Później rozpocznie się głosowanie. Laureaci będą walczyć o nagrody, których pula sięga aż 8 tysięcy złotych. Wygrają Ci, na których w poszczególnych kategoriach wpłynie najwięcej smsów wysłanych przez mieszkańców regionu. Za nami już pierwsze zgłoszenia. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy wskazanych przez Państwa m.in. kandydatów do tytułu Kulturalne Kryształy (opis tych, które już były prezentowane na łamach gazety można znaleźć na stronie internetowej www.krysztalyikamienie.pl). W tym tygodniu dołączyli kolejni. Tym razem w kategorii Polityczne i Samorządowe Kryształy. Przypominamy: Wciąż można przesyłać zgłoszenia!. Więcej o plebiscycie również na stronie www.30minut.pl
 


Kulturalne kryształy
(sylwetki kandydatów prezentowaliśmy w poprzednim numerze „30 minut”)
1) Edyta Nawrocka 2) Wałbrzyski Informator Kulturalny. 3) I Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. 4) Uruchomienie Małej Sceny Teatru Lalek w Wałbrzychu 5) I Jesienne Spotkania ze sztuką w Zamku Książ 6) Magdalena Głocka 7) Wystawa dorobku artystycznego Andrzeja Szelesa 8) Hanibal Smok 9) Wałbrzyskie Towarzystwo Muzyczne 10) Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jedlinie-Zdroju 11) Prapremiera polska „OX UND ESEL/ WÓŁ I OSIOŁ” NORBERTA EBLA w tłumaczeniu i reżyserii Arkadiusza Porady w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Polityczne kryształy

1) Anna Zalewska - mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Poseł na Sejm RP VI i VII kadencji. Członek Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji ds. Unii Europejskiej, Podkomisji stałej do spraw ekonomiki edukacji i nauki, Podkomisji stałej ds. wykorzystania środków Unii Europejskiej oraz Komisji Śledczej powołanej w celu zbadania okoliczności samobójstwa Barbary Blidy. Jedna z najaktywniejszych posłanek na Dolnym Śląsku. Skutecznie zabiegająca o sprawy i ludzi. Wspiera prawnie i organizacyjnie protestujących przeciwko lokalizacjom elektrowni wiatrowych, przeciwstawia się prywatyzacji szpitali (np. „Latawca” w Świdnicy), interweniuje w sprawie budowy obwodnic na terenie byłego województwa wałbrzyskiego.
2) Halina Szymiec – Raczyńska – posłanka na Sejm VII kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2011 startowała z pierwszego miejsca na liście Ruchu Palikota w okręgu wyborczym nr 2 w Wałbrzychu i uzyskała mandat poselski, otrzymując 12 654 głosy. Z wykształcenia doktor nauk medycznych. Specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Od początku kadencji bardzo aktywna. Interpelowała już m.in. w sprawie podsumowania kampanii społecznej „Wymiećmy ksenofobię z ulic” przeprowadzanej przez pełnomocnika rządu do spraw równego traktowania, możliwości wprowadzenia obowiązkowych badań kobiet w ciąży na obecność wirusa HIV czy w sprawie działań mających na celu przeciwdziałaniu obecności pijanych kierowców na drogach. Autorka zapytania poselskiego do Minister Edukacji Narodowej, dotyczącego między innym udziału dolnośląskiego Kuratorium Oświaty w ocenie inicjatywy Prezydenta Wałbrzycha, a także zapewnienia przez MEN akcji edukacyjnych, które zrekompensowałyby uczniom straty szkół (dotyczy propozycji likwidacji sześciu placówek oświatowych).
3) Robert Ławski – starosta Powiatu Wałbrzyskiego. Funkcję sprawuje z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jeden z najskuteczniejszych polityków w 2011 roku. Sprawny budowniczy zaplecza politycznego i stabilności funkcjonowania Rady i Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Jego umiejętności polityczne pozwoliły na zbudowanie trwałej koalicji SLD i PO w naszym regionie. Umiejętności menagerskie Roberta Ławskiego dały możliwość wygospodarowania w kasie powiatu ponad 3 milionowej nadwyżki budżetowej za 2011 rok. Niewątpliwie jeden z głównych liderów lewicy w regionie wałbrzyskim i na Dolnym Śląsku
4) Roman Szełemej- prezydent Wałbrzycha. Do niedawna bezpartyjny. Obecnie zamierza reprezentować barwy polityczne Platformy Obywatelskiej. W 2011 roku, w wyniku powtórzonych wyborów prezydenckich uzyskał bardzo wysokie poparcie społeczne, wygrywając w już w I turze wyborów. Jego aktywności politycznej przypisywana jest także wysoka frekwencja wyborcza.
5) Agnieszka Kołacz Leszczyńska – posłanka na Sejm VII kadencji. 5 mandat poselski uzyskany przez Agnieszkę Kołacz Leszczyńską był jedną z największych niespodzianek ostatnich wyborów parlamentarnych. Mandat wywalczyła startując z odległego, 6 miejsca na liście wyborczej, pokonując tym samym będącego przed nią Roberta Jagłę.
6) Patryk Wild – aktywny polityk z „niepolitycznego” ugrupowania Obywatelski Dolny Śląsk. Jeden z liderów stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych. Swoją skuteczność i talent polityczny Patryk Wild unaocznił doprowadzając w 2011 roku w Wałbrzychu do referendum w sprawie zamknięcia składowiska odpadów niebezpiecznych Mobruk oraz obniżenia cen wody w mieście. Kandydat ruchu Obywatele do Senatu po mandat Senatora RP w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. W tym parlamentarnym wyścigu Patryk Wild uzyskał poparcie 28 282 osób. Pozwoliło to jednak tylko na 2 miejsce na parlamentarnym podium.
Samorządowe kryształy

1) Gmina Czarny Bór
– za podjęcie działań mobilizujących społeczność lokalną do walki o wybudowanie placu zabaw w konkursie koncernu Nivea. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Grzędach Górnych ma powstać profesjonalny plac zabaw, które budowę sfinansuje międzynarodowy koncern. Mieszkańcy gminy w głosowaniu oddali 60838 głosów i zajęli 2 miejsce w Polsce. 2) Starostwo Powiatowe w Świdnicy

za dokończenie budowy łącznika ze Świdnicy do autostrady A4. Inwestycja pochłonęła około 110 milionów złotych. Połowę środków stanowiły środki unijne. Resztę pieniędzy przekazały samorządy: Urząd Marszałkowski, powiat świdnicki, miasto Świdnica, Żarów, gmina wiejska Świdnica oraz Jaworzyna Śląska. Nowa droga płynnie łączy drogę krajową nr 5 z drogą wojewódzką nr 382 i ulicą Stęczyńskiego w Świdnicy.

3) Gmina Szczawno- Zdrój za doprowadzenie do pozyskania środków i zakończenie renowacji Teatru Zdrojowego oraz Parku Szwedzkiego. Prace konserwatorskie w samym teatrze trwały ponad 10 miesięcy. Pracownicy spędzili kilka miesięcy na usuwaniu starych warstw farby, które nakładane były podczas poprzednich remontów. Tylko podczas renowacji zabytkowej sali Teatru w Szczawnie Zdroju zużyto około jednego kilograma złota.
4) Renata Wierzbicka, radna rady miejskiej Wałbrzycha. Wyróżniona przez Komisję Konkursową plebiscytu Niezwykły Dolnoślązak 2011 roku. Współorganizator akcji „Oddaj książkę, kredkę, zeszyt, wiele dzieci się ucieszy”. Bezinteresownie pomaga najuboższym mieszkańcom. To z jej inicjatywy na Wyspach Owczych zbierano ubrania i sprzęt AGD, które przywiezione zostały do Wałbrzycha. Dary trafiły do blisko 200 rodzin. W 2011 roku Renata Wierzbicka włączyła się m.in. w organizację festynu poświęconego dzieciom osieroconym oraz małemu Antosiowi choremu na nowotwór. Od początku działalności w samorządzie zaangażowana w miejską wigilię. Tylko w ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 1600 osób. Podczas spotkania rozdano również ponad 500 paczek dla dzieci z ubogich rodzin. Wielokrotnie podczas sesji rady miejskiej udowadniała, że jest w samorządzie dla mieszkańców, a nie partii politycznych.
5) Teresa Mazurek – w samorządzie od 1984 roku, gdy została radną. W 1998 roku została już przewodniczącą rady. Po kolejnych czterech latach wybrana na wójta gminy. Obecnie rządzi nią już trzecią kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych wybrana w pierwszej turze, z ponad 77 procentowym poparciem wyborców. Nominowana m.in. do tytułu Wójta 2011 roku. Była jedyną kobietą w gronie osób zakwalifikowanych do finału. Potrafi współpracować z innymi, łączyć, a nie dzielić. Dzięki temu w gminie wspólnie z miastem czy powiatem realizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia: od inwestycji począwszy po imprezy kulturalne włącznie (Powiatowa Rada Gospodarcza czy świdnicka Kolęda). W 2011 roku gmina Świdnica znalazła się na 15 miejscu w rankingu „Rzeczpospolitej” 100 najlepszych gmin z całej Polski (wcześniej na 47 pozycji – awans o 32 miejsca).
6) Wojciech Murdzek – samorządowiec, w latach 1990–1998 wiceprzewodniczący rady miejskiej w Świdnicy. Później starosta powiatu świdnickiego. Od 2002 roku prezydent miasta Świdnica. Obecnie rządzi już trzecią kadencję. Bezpartyjny. W V edycji konkursu Innowator nominowany w kategorii Człowiek Roku Polskiego Samorządu 2011 obok: Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, starosty szczecińskiego Krzysztof Lisa, starosty limanowskiego Jana Puchały i marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Jest szefem Zarządu Stowarzyszenia „Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej”, którego przedstawiciele stoją na czele władz samorządowych miast i gmin w powiecie świdnickim. Od 1984 r. związany jestem z ruchem „Comunione e Liberazione” („Komunia i Wyzwolenie”). W 1990 roku wspólnie z przyjaciółmi stworzyłem Fundację Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”. Fundacja prowadzi świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży oraz przedszkole niepubliczne.
7) Robert Ławski - aktywny samorządowiec od kilkunastu lat; w latach 2006-2010 Radny Powiatowy - wówczas to m.in. aktywnie walczył o środki na infrastrukturę drogową w powiecie. Obecnie na stanowisku Starosty Wałbrzyskiego. Działa skutecznie na rzecz mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego: w ciągu roku zakończył trwające od 2002 roku prace budowlane na strażnicy (na co pozyskał odpowiednio wysokie środki z budżetu państwa), której to funkcjonowanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w całym powiecie. Jest konsekwentny w działaniu, sprawnie zarządza powiatem, skutecznie pozyskuje środki finansowe, zarówno na działania edukacyjne, jak i na remonty dróg. Inicjator nowatorskiej współpracy między szkołami ponadgimnazjalnymi a przedsiębiorcami w regionie w celu efektywnego kształcenia młodzieży zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy; pomysłodawca utworzenia Lokalnej Organizacji Turystycznej, której zadaniem jest aktywizacja środowiska branży turystycznej na rzecz promocji powiatu. Kluczem działań Roberta Ławskiego jest konsekwencja i współpraca. Wymaga od innych, ale najwięcej od siebie. Jego działania – jako skutecznego samorządowca – zostały docenione przez niezależne gremia: Powiat Wałbrzyski został nominatem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu, a skuteczne zarządzanie dodatkowo uplasowało jednostkę wśród jednych z najbardziej oszczędnych powiatów w Polsce, skutecznie i dobrze realizujących zadania na rzecz mieszkańców.

źródło: 30minut
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: