sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Akt oskarżenia za śmierć dziecka
2014-08-26 09:57

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi H. - pracownikowi wałbrzyskiej firmy specjalizującej się w pielęgnacji między innymi zieleni wysokiej. Mężczyznę oskarżono o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie w dniu 27 lipca 2013 r. śmierci małoletniej dziewczynki, na skutek niewłaściwego dobrania i montażu zabezpieczenia lipy na terenie parku zdrojowego w Szczawnie-Zdroju.
Przypomnijmy: Do śmierci 4-letniej dziewczynki na skutek przygniecenia przez odłamany pień drzewa doszło w dniu 27 lipca 2013 r. w godzinach przedpołudniowych na terenie parku w Szczawnie Zdroju. W toku śledztwa przeprowadzono wiele czynności dowodowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia osób odpowiedzialnych. W sprawie przesłuchano szereg świadków, zabezpieczono wszelką dostępną dokumentację dotyczącą konserwacji i pielęgnacji drzewa lipa, posiadającego numer inwentaryzacyjny 45 oraz zasięgnięto opinii biegłych sądowych z zakresu badań mechanoskopijnych i z zakresu oceny i ochrony drzew oraz zadrzewień.Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalono, że w maju 2009 r. Urząd Miejski w Szczawnie Zdroju zlecił specjalistycznej firmie z Wałbrzycha, świadczącej usługi komunalne w zakresie utrzymania zieleni niskiej i wysokiej, przeprowadzenie prac w postaci korekty korony drzewa gatunku lipa o nr 45, jednego z najbardziej charakterystycznych bo wielopniowych drzew, rosnącym przy głównej alei parku zdrojowego w Szczawnie Zdroju. Wówczas to pracownik wskazanej firmy Krzysztof H. zamontował na przedmiotowym drzewie zabezpieczenie typu cobra w miejsce poprzednio zamontowanych stalowych lin, zmocowanych z pniami przy pomocy śrub przelotowo.
Powołany w sprawie biegły przy Sądzie Okręgowym w Warszawie z zakresu oceny i ochrony drzew oraz zadrzewień w wydanej pisemnej opinii stwierdził, że wykrot pnia nastąpił na skutek nagłego zerwania się liny wiązania typu Cobra. Użyta do wiązania lina nie gwarantowała przeniesienia wszystkich sił jakie mogą oddziaływać na drzewo w normalnych warunkach (wiązanie było nieprawidłowo dobrane do wielkości drzewa), a nadto montaż wiązania został wykonany w sposób nieprawidłowy, to jest niezgodny zarówno z zasadami podanymi w instrukcji jak i niezgodnie z zasadami arborystyki. W ocenie biegłego nawet przy niewłaściwym dobraniu wiązania, ale przy prawidłowym jego montażu, najprawdopodobniej nie doszłoby do wykrotu pnia.
Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator przedstawił Krzysztofowi H., który osobiście montował omawiane wiązanie, zarzut przyjmując, że swoim zachowaniem naraził on na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnią Aleksandrę oraz obecną z nią feralnego dnia kuzynkę Emilię oraz nieumyślne spowodował w dniu 27 lipca 2013r. śmierć dziecka. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
W wyniku przeprowadzonego śledztwa prokurator nie zgromadził dowodów, które pozwoliłyby na przedstawienie konkretnej osobie spośród urzędników Urzędu Miejskiego w Szczawnie Zdroju zarzutu, polegającego na niedopełnieniu obowiązków w związku z zaistniałą tragiczną śmiercią dziecka. W tym zakresie śledztwo zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego. Postanowienie o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocne.
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: