sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Nowo otwarte laboratorium SOWA w Starej Kopalni
2022-11-29 13:10

W Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu otwarte zostało laboratorium SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to świetne miejsce, które zainteresuje nie tylko najmłodszych! Samodzielne przejście przez 18 interaktywnych stanowisk, na których czekają na wszystkich chętnych zadania polegające na odkrywaniu, logicznym myśleniu i rozwiązywaniu zagadek umilą 90 minut zajęć w ramach wstępu do strefy.

 

Projekt pilotażowy SOWA realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 44 mln, a jego założeniem jest wyposażenie 32 lokalizacji w Polsce. Pośród miejsc wybranych do projektu znalazła się Stara Kopalnia.

 

Już pierwsze ciekawe wydarzenia za nami!


Strefa czynna jest od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:30 oraz w weekendy w godz. 8:30-15:30.
15 zł – bilet normalny
12 zł – bilet ulgowy
10 zł – bilet grupowy
Z okazji 8. urodzin Starej Kopalni do końca miesiąca dla wszystkich wałbrzyszan obowiązują bilety w specjalnej w cenie 8 zł.

 

Tydzień z wydarzeniami w Starej Kopalni nie zakończył się na uroczystym długo wyczekiwanym otwarciu Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Już dzień później od rana nowa propozycja w ofercie wałbrzyskiej instytucji gościła pierwszą zorganizowaną grupę. To dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szarocinie okazały się pierwszymi zapisanymi w statystykach odwiedzającymi mini laboratorium w Starej Kopalni. Teraz miejsce można odwiedzać każdego tygodnia od wtorku do niedzieli w godzinach 8:30 – 15:30.

 

Tego samego dnia – 15 października do sali łańcuszkowej przybyły delegacje szkół podstawowych z Wałbrzycha, a powodem było tym razem wydarzenie muzyczne przygotowane przez PSP nr 2 z Wałbrzycha. Ponad 200 osobowa publika młodego pokolenia uczestniczyła i wysłuchała koncertu w ramach Wałbrzyskiej Gali Patriotycznej.

 

W środę o problemach osób z niepełnosprawnościami debatowano podczas kolnej już edycji corocznego Forum Osób z Niepełnosprawnościami, które ponownie zagościło w Starej Kopalni. Warto nadmienić również, że tego dnia wśród odwiedzających strefę SOWA pojawiły się pierwsze grupy zorganizowane spoza województwa dolnośląskiego – młodzież z województwa opolskiego i świętokrzyskiego. Tymczasem warto przypomnieć że jeszcze do końca miesiąca wałbrzyszanie mogą kupić bilet do odkrywania eksperymentów za jedyne 8 złotych.

 

W tym tygodniu każdego dnia odbyły się również zajęcia z oferty edukacyjnej kopalni, a wciąż sporym powodzeniem cieszą się wycieczki, które korzystają z zajęć w ramach programu ministerialnego Poznaj Polskę, gdzie wałbrzyska Stara Kopalnia jest rekomendowana na pierwszej stronie wśród wszystkich obiektów.

 

Na ofertę przygotowaną przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki, a więc akcję Weekend za pół ceny, do której przystąpiło również Centrum Nauki i Sztuki z Wałbrzycha odpowiedziała spora grupa turystów. Bilety ze zniżką za 50% regularnej ceny można było nabyć od piątku do niedzieli. Akcja trwać będzie jeszcze w następny weekend i w Starej Kopalni obejmuje tańsze bilety o połowę na trasę turystyczną z przewodnikiem. Byli górnicy czekają jednak na Państwa codziennie.

 

To tylko część z wydarzeń jakie mieliśmy okazję zobaczyć na zrewitalizowanym terenie byłej kopalni węgla kamiennego w minionym tygodniu, a już w ten tydzień do kopalni zapraszają organizatorzy wydarzenia Moc Pomocy. To warsztaty i spotkania wolontariuszy z Wałbrzycha i okolic. Odbędą się w czwartkowe popołudnie.

 

Interesująco zapowiada się w piątek o godzinie o 18:00. Wyjątkowo Stara Kopalnia zaprasza … przed telewizory. W regionalnym paśmie TVP Wrocław w programie „Pasmo Zdarzeń” między godziną 18, a 18:30 zostaną wyemitowane dwa reportaże. Jednym z nich bohaterem będzie Stara Kopalnia i jego metamorfoza.

 

Najbliższy weekend ponownie upłynie pod znakiem promocyjnej akcji Weekend za pół ceny. To już ostatnia okazja aby wałbrzyską industrialną perłę zakładów przemysłu ciężkiego zobaczyć z przewodnikiem za bilet o 50% tańszy. Za jedyne 17 zł bilet normalny i 13 zł ulgowy zobaczą Państwo całą kopalnię od dołu, z góry i od wewnątrz. Pod opieką przewodnika górnika zobaczyć można budynek łaźni, lampiarni, nadszybia, cenną maszynownię, podziemne sztolnie oraz zerknąć na okolicę z wieży widokowej. Niemal dwie godziny górniczego świata w znacznie obniżonej cenie.

 

W sobotę tradycyjne Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Początek zabawy o godzinie 19:00. Bilety są jeszcze dostępne.

 

Przypominamy że wciąż trwa Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej. Kawiarnia Sztygarówka zaprasza na wyjątkowe regionalne specjały. Czekają na Państwa między innymi bułka górnika, gorąca Barbara, czy ciasta – jadalny węgiel albo popularna Basia.

 

Wciąż trwają intensywne przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu Tradycji Górniczych „Barbórka”. Będzie dzień poświęcony dla szkół, dla całych rodzin, koncert muzyki filmowej, gratka dla fanów koszykówki i oczywiście 4 grudnia poświęcony dla górników. Już niebawem szczegółowe informacje.

 

Źródło: um.walbrzych.pl oraz starakopalnia.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: