sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Fujairah - emiracka kolebka arabskiej kultury
2023-03-07 13:05

Zjednoczone Emiraty Arabskie zwykle kojarzą się z Dubajem i Abu Dhabi. Nic w tym dziwnego, w końcu to te miasta są głównymi ośrodkami finansów, handlu i turystyki kraju. Mimo to ZEA mają o wiele więcej do zaoferowania, czego przykładem jest chociażby Fujairah – jeden z siedmiu emiratów, który położony jest nad Oceanem Indyjskim. Poniżej znajdziesz najbardziej potrzebne informacje związane z podróżą do stolicy tego emiratu, Fujairah.


Jak dojechać z Dubaju do Fujairah?

 

 

Jeśli będąc w Dubaju lub w innymi mieście ZEA położonym nad Zatoką Perską pragniesz zobaczyć wschodnią część tego kraju, to Fujairah wydaje się być idealnym pomysłem.

 

 

Można tam dojechać autobusem linii nr E700, który kursuje z przystanku Union Square Bus Station w Dubaju. Pierwszy przejazd rozpoczyna się już o godzinie 5:30, ostatni natomiast o godz. 20:00. Po drodze autobus zatrzymuje się na kilkunastu przystankach – w tym na dwóch w Dubaju (Dnata 1 oraz Airport Terminal 1, External Parking). W Fujairah zjeżdża on do czterech przystanków. Najlepiej jest wysiąść na Fujairah, Etisalat 1 lub na Choithrams Supermarket 1, ponieważ są on zlokalizowane w centrum miasta. Pełny rozkład jazdy autobusów kursujących na trasie Dubaj-Fujairah-Dubaj znajdziecie w aplikacji mobilnej Shail. Przejazd w jedną stronę kosztuje 25 AED. Płatność odbywa się za pomocą karty NOL, którą przykłada się do czytnika zlokalizowanego przy wejściu do autobusu. Jest to ta sama karta, którą płaci się za przejazdy komunikacją miejską (autobus, tramwaj i metro) w Dubaju.

 

 

Istnieje również możliwość skorzystania z usług taksówkarskich oraz wypożyczenia samochodu – te opcje są jednak bardziej opłacalne przy większej liczbie osób. Na terenie ZEA działają wypożyczalnie takie jak Alamo, Hertz, KTC GULF Rent a Car czy Enterprise. Decydując się na wypożyczenie pojazdu dokładnie czytaj warunki umowy, a podczas jazdy staraj się przestrzegać przepisów drogowych, szczególnie tych dotyczących prędkości. Mandaty za wykroczenia w Emiratach są bardzo wysokie. Dodatkowo, jeśli przebywasz w ZEA dłużej niż 30 dni powinieneś posiadać międzynarodowe prawo jazdy.

 

 

Co warto zobaczyć w Fujairah?

 

 

Swoją wycieczkę po Fujairah warto rozpocząć od wstąpienia do Meczetu Szejka Zayeda. Został on nazwany na cześć tego samego władcy co świątynia w Abu Dhabi. Meczet w Fujairah jest otwarty dla zwiedzających codziennie – z wyjątkiem piątków – od godz. 9:00 do 12:00. Wstęp jest bezpłatny. Przed przybyciem należy zarejestrować swoją wizytę na oficjalnej stronie meczetu. Do środka wpuszczane są tylko osoby w odpowiednim stroju: długie spodnie, zakryte ramiona, a w przypadku kobiet dodatkowo zakryte włosy. Każdy zwiedzający jest również zmuszony do zdjęcia obuwia.

 

 

Następna atrakcją wartą odwiedzenia jest miejsce przypominające skansen, w którym można znaleźć budowle charakterystyczne dla kultury arabskiej, w tym fort. Pochodzi on z XVI wieku i jest jednym z najstarszych tego typu budowli w kraju. Wejście do skansenu, jak również do fortu jest bezpłatne. Na terenie budowli można wejść do kilku pomieszczeń, a także na wieże strażnicze, z których rozciąga się piękny widok na miasto oraz na pasmo górskie Hajar. Przy wejściu do fortu znajduje się księga pamiątkowa, do której każdy podróżny może się wpisać.

 

 

Po meczecie i forcie warto odwiedzić plażę Umbrella Beach. Zlokalizowanych jest tam kilka restauracji i kawiarni, a także ławki, na których można odpocząć jednocześnie podziwiając wody Zatoki Omańskiej.

 

 

Jeśli zostało Ci jeszcze trochę czasu, a kochasz zwiedzanie charakterystycznych dla danego kraju i kultury dzielnic, to koniecznie musisz przejść się ulicami Safad. Miejsce to ukazuje skalę kontrastu między bogatymi emiratami Dubai oraz Abu Dhabi a biedniejszym emiratem Fujairah.

 

 

Źródło: podrozezhubertem.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: