sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Wiosenne porządki w Wałbrzychu
2010-03-24 09:00

W Wałbrzychu ruszyła akcja "Wiosenne porządki". Jak co roku Urząd Miejski podjął się roli koordynatora akcji.
Już w tym tygodniu Straż Miejska rozpocznie wzmożone kontrole, upominając właścicieli i zarządców terenów i przypominając im o ich obowiązkach. Przypomnijmy, że za uchylanie się od obowiązku utrzymania czystości grozi kara grzywny.
Apelujemy do wszystkich zarządców, właścicieli terenów oraz mieszkańców miasta o aktywne uczestnictwo w akcji.


W przygotowaniu jest nowy „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wałbrzych”. Do czasu jego wejścia w życie obowiązują zapisy „Regulaminu” przyjętego uchwałą Rady Miejskiej Wałbrzycha w marcu 2006 roku, zgodnie z którym obowiązkiem właścicieli jest m.in:
- uprzątanie błota, śniegu, lodu, opadłych liści i innych zanieczyszczeń z powierzchni nieruchomości, w szczególności: z jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych, parkingów, pętli autobusowych, podwórzy, przejść i bram
- utrzymanie w należytym stanie sanitarno - porządkowym i technicznym placów zabaw przeznaczonych do wspólnego użytku, dokonywanie wymiany piasku w piaskownicach dla dzieci w terminach wynikających z obowiązujących przepisów sanitarnych
- wyposażenie miejsc publicznych w zależności od natężenia ruchu, w odpowiednią liczbę zamocowanych na stałe koszy ulicznych na drobne odpady komunalne o pojemności od 10 l do 60 l; odległość między koszami nie może być większa niż 150 m,
- w przypadku lokali gastronomicznych, w których prowadzona jest działalność typu mała gastronomia oraz stałych punktów sprzedaży artykułów spożywczych, w tym artykułów owocowo - warzywnych, ustawienie przed lokalem lub punktem sprzedaży co najmniej jednego kosza ulicznego na drobne odpady komunalne o pojemności nie mniejszej niż 60 l.
Na terenie Gminy Wałbrzych, w miejscach służących do użytku publicznego, zakazuje się:
- mycia pojazdów samochodowych,
- dokonywania napraw pojazdów samochodowych (w przypadku awarii pojazdu samochodowego, dozwolone jest dokonywanie drobnych napraw technicznych np. wymiana kół, wymiana świec zapłonowych, itp. mających na celu jego uruchomienie)
- Zabrania się magazynowania na terenie nieruchomości odpadów komunalnych poza miejscami do tego wyznaczonymi.
- Zabrania się umieszczania odpadów budowlanych, odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów niebezpiecznych, a także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - które to należy usuwać zgodnie z odrębnymi przepisami - w pojemnikach na odpady komunalne.
- Zabrania się umieszczania w pojemnikach i kontenerach na odpady komunalne odpadów medycznych oraz odpadów niebezpiecznych. Zabrania się zakopywania odpadów.
- Zabrania się umieszczania na elewacji budynków, budowli i ogrodzeniach, a także na obiektach infrastruktury komunalnej plakatów, reklam, ogłoszeń oraz malowania haseł i rysunków, bez uzyskania zgody właściciela obiektu.
- Odpady komunalne należy gromadzić jedynie w zamykanych i szczelnych, wyłącznie do tego celu przeznaczonych, pojemnikach lub kontenerach o łącznej minimalnej pojemności wynikającej z następujących tygodniowych norm wytwarzania odpadów:
dla budynków mieszkalnych 40 l na mieszkańca, jednak co najmniej jeden pojemnik 60 l na każdą nieruchomość;
dla szkół wszelkiego typu - 3 l na każdego ucznia (studenta) i pracownika;
dla żłobków i przedszkoli - 3 l na każde dziecko i pracownika;
dla lokali handlowych - 5 l na każdy 1m2 powierzchni całkowitej, jednak co najmniej jeden pojemnik 120 l na lokal;
dla stacjonarnych punktów handlowych zlokalizowanych poza budynkami, typu kiosk - 30 l na każdego zatrudnionego, jednak co najmniej jeden pojemnik 60 l na każdy punkt;
dla lokali gastronomicznych - 20 l na jedno miejsce konsumpcyjne;
dla ulicznych punktów szybkiej konsumpcji - co najmniej jeden pojemnik 120 l;
dla zakładów rzemieślniczych, usługowych i produkcyjnych - pojemnik 120 l na każdych 10 pracowników, jednak co najmniej jeden pojemnik 120 l;
dla szpitali, internatów, koszar, sanatoriów, hoteli, pensjonatów itp. - 20 l na jedno łóżko;
dla ogródków działkowych - 20 l na każdą działkę w okresie od 1 marca do 30 listopada każdego roku;
dla targowisk, hal targowych, giełd - 150 l na każdy punkt handlowy i dodatkowo pojemnik 120 l przy każdym wejściu
dla obiektów sportowych 1 l na każdą osobę korzystającą z obiektu i 3 l na każdego pracownika;
dla obiektów użyteczności publicznej nie wymienionych wcześniej, takich jak muzea, biblioteki itp. 1 l na każde 10 osób korzystających z obiektu i 3 l na każdego pracownika.
- Niesegregowane odpady komunalne oraz niesegregowane odpady komunalne niezawierające odpadów ulegających biodegradacji i odpadów niebezpiecznych należy usuwać z terenu nieruchomości nie rzadziej niż jeden raz na tydzień, nie dopuszczając jednak do ich przepełnienia,
- Odbieranie odpadów wielkogabarytowych powinno odbywać się na bieżąco lub w zależności od potrzeb.
- Pojemniki zawierające odpady ulegające biodegradacji należy opróżniać nie rzadziej niż jeden raz na dwa tygodnie. Pozostałe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz kosze uliczne należy opróżniać z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia.
- Właściciele nieruchomości zobowiązani są do okazywania organom kontrolnym, posiadającym uprawnienia do przeprowadzenia kontroli dowodów płacenia za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych i opróżniania zbiorników bezodpływowych

OBOWIĄZKI I WYMAGANIA CIĄŻĄCE NA OSOBACH UTRZYMUJĄCYCH ZWIERZĘTA DOMOWE.

Właściciel lub opiekun zwierzęcia zobowiązany jest utrzymywać je w taki sposób, aby nie stanowiło ono uciążliwości dla otoczenia.
Utrzymywanie zwierząt domowych nie może powodować dla innych osób zamieszkujących na terenie tej samej nieruchomości lub nieruchomości sąsiednich, uciążliwości takich jak hałas, odór, zanieczyszczenia itp.
Właściciel psa zamieszkujący na terenie Gminy jest zobowiązany do dokonania jego rejestracji we właściwej jednostce organizacyjnej Gminy w terminie do 30 dni od chwili jego nabycia. Właściciel psa obowiązany jest do zgłaszania wszelkich zmian o stanie posiadania psa (zmiana właściciela, zgon psa i inne).
Właściciel psa zobowiązany jest do udokumentowania, na żądanie organu kontrolującego, faktu rejestracji psa oraz zaszczepienia psa przeciwko wściekliźnie. W przypadku braku możliwości przedstawienia stosownych dokumentów w trakcie kontroli, właściciel psa jest zobowiązany do przedstawienia ich w terminie i miejscu określonym przez kontrolującego.
Utrzymywanie ptaków lotnych, w tym w szczególności gołębi, nie może powodować uciążliwości dla otoczenia i powinno być zgodne z wymaganiami sanitarnymi, a w szczególności nie prowadzić do:
- zanieczyszczenia terenu nieruchomości, na której zlokalizowana jest hodowla,
- emisji nieprzyjemnych zapachów do otoczenia.
Osoba, z którą przebywa zwierzę w miejscu publicznym, zobowiązana jest do usunięcia zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzę.
W miejscach publicznych mogą przebywać zwierzęta domowe (zwłaszcza psy) wyłącznie pod nadzorem osoby, która jest zdolna do kontroli zachowania się zwierzęcia, z zachowaniem następujących zasad:
- psa należy prowadzić na smyczy i w kagańcu oraz zaopatrzyć w identyfikator pozwalający na ustalenie nazwiska i adresu właściciela.
Zabrania się:
wyprowadzania zwierząt domowych na tereny:
- placów zabaw dla dzieci,
- szkół oraz ośrodków szkolno - wychowawczych,
- obiektów użyteczności publicznej,
- kąpieli psów i innych zwierząt domowych w zbiornikach wodnych, oznaczonych kąpieliskach i fontannach gminnych.

PEŁNY TEKST REGULAMINU UTRZYMANIA CZYSTOŚCI DOSTĘPNY JEST NA STRONIE http://miasto.walbrzych.sisco.info/?uchwaly=1&typ=1&rok=2006&mc=3&eid=3628
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: