sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Praca na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy
2008-10-31 14:57

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu rozpoczął działania zmierzające do zbudowania w naszym regionie szerokiego partnerstwa różnych podmiotów, którego celem ma być praca na rzecz rozwoju lokalnego rynku pracy. Podczas pierwszego spotkania sygnatariusze porozumienia podpisali list intencyjny określający wstępne cele działań partnerskich. Na spotkanie inaugurujące proces budowy Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Lokalnego Rynku Pracy zaproszeni zostali przedstawiciele 14 instytucji i organizacji mających w obecnej chwili największy potencjał do dokonywania zmian na lokalnym rynku pracy. Rynku, który w ciągu kilku ostatnich lat podlegał bardzo poważnym zmianom. Główny problem to wzrost udziału liczby osób bezrobotnych z wykształceniem wyższym w ogólnej liczbie zarejestrowanych ludzi bez zatrudnienia. Młodzi ludzie rozpoczynają swa karierę zawodowa od rejestracji w urzędzie pracy. Często pierwszym doświadczeniem zawodowym jest dla nich podjecie stażu lub przygotowania zawodowego finansowanego przez urząd pracy. - Najliczniejszą i stale powiększającą się grupą bezrobotnych są osoby z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym i poniżej tego wykształcenia. W roku 2007 w statystykach PUP w Wałbrzychu stanowili liczbę 3954 osób, tj. 37,03 % ogółu osób zarejestrowanych.


Dla tej grupy bezrobotnych urząd dysponuje najmniejszą liczbą ofert pracy. Pracodawcy coraz rzadziej zgłaszają propozycje zatrudnienia dla osób bez kwalifikacji - mówi Jolanta Glapiak, dyrektor PUP w Wałbrzychu. Między innymi rozwiązaniem problemu niskich kwalifikacji osób bezrobotnych mają służyć prace podmiotów skupionych w Partnerstwie na Rzecz Lokalnego Rynku Pracy. Są wśród nich instytucje samorządowe: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu, gmina Wałbrzych, powiat wałbrzyski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, a także jednostki edukacyjne, takie jak: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Wałbrzychu. Organizacje pozarządowe w partnerstwie reprezentują Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Fundacja Merkury, Fundacja Wałbrzych 2000 i Stowarzyszenie Wspierania Ruchu Aktywności Lokalnej Forum Wałbrzyskie. Działania Partnerstwa chcą także wspierać Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu oraz Miejski Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Wałbrzychu. - Pragniemy, aby pracami w partnerstwie zainteresowali się także lokalni przedsiębiorcy i pracodawcy- podkreślali uczestnicy spotkania. Będziemy próbowali zachęcić ich do współpracy mówi Jolanta Glapiak. - Wynikiem prac grupy inicjatywnej jest podpisanie listu intencyjnego w ślad za którym mają pójść działania zmierzające do sformalizowania partnerstwa i podpisania umowy na mocy której partnerstwo rozpocznie swoje prace. Chcemy, aby nastąpiło to najpóźniej do końca lutego 2009 roku - dodaje Marcin Szewczak z Forum Wałbrzyskiego. - Niewątpliwie proce budowy tak dużego partnerstwa musi potrwać. Najważniejsze jest to, aby jego członkowie chcieli ze sobą współpracować na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów rynku pracy- podkreśla Waldemar Weihs z Fundacji Merkury. Uczestnikom spotkania inaugurującego prace partnerstwa udało się już wypracować 18 obszarów na których chcieliby działać. Są wśród nich m.in. Aktywizacja oraz poszukiwanie nowych form oddziaływania na osoby nieaktywne zawodowo, w tym na osoby z wykluczenia społecznego oraz osoby 45+; edukacja społeczeństwa w zakresie uprawnień i ograniczeń z obszaru pomocy społecznej; podejmowanie inicjatyw badawczych oraz analiz w odniesieniu do lokalnego rynku pracy, podejmowanie działań, w tym działań innowacyjnych, skierowanych do młodzieży, w tym wychowanków placówek opiekuńczych, przygotowujących do wejścia na lokalny rynek pracy, podejmowanie działań aktywizujących zawodowo osoby niepełnosprawne, upowszechnianie informacji o prawach pracowniczych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Środków finansowych na realizację swoich zadań Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Lokalnego Rynku Pracy zamierza szukać głównie w Europejskim Funduszu Społecznym.
Źródło: Acz / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: