sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Rozwój medycznych innowacji w Polsce
2022-06-09 10:43

Najbardziej aktywne innowacyjne przedsiębiorstwa i start-upy nie działają jedynie w branży produkcyjnej i usługowej. Choć są to sektory polskiej gospodarki, które bardzo aktywnie się rozwijają i inwestują w innowacyjne rozwiązania, ostatnie lata przyniosły ogrom innowacji także w sektorze medycznym.


Pandemia koronawirusa, która na ponad dwa lata sparaliżowała cały świat, zweryfikowała także polski system świadczenia usług medycznych i jak bardzo potrzebne są w nim zmiany w zakresie modernizacji oraz cyfryzacji. Teleporady, internetowa rejestracja czy system wystawiania recept to tylko niektóre z usług, które w okresie największej liczby zakażeń stały się dla nas niezbędne.
Dodatkowym czynnikiem jest szybkie starzenie się polskiego społeczeństwa, które również obnaża coraz większe potrzeby pacjentów, a co za tym idzie potrzebę wprowadzania innowacji w polskim sektorze medycznym.

 

Jak się jednak okazuje, mimo niskiego poziomu implementacji innowacyjnych rozwiązań w publicznym systemie świadczenia usług medycznych, w Polsce nie brakuje medycznych start-upów. Start-up to według definicji Polskiego Funduszu Rozwoju, młode przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja poszukująca modelu biznesowego, który zapewniłby jej zyskowny rozwój. Jak się okazuje polskie start-upy medyczne nie tylko opracowują innowacyjne rozwiązania, ale także cieszą się zainteresowaniem na rynkach europejskich i pozostałych rynkach zagranicznych. Często dzieje się tak także przez (niestety) małą szansą na odniesienie sukcesu na rodzimym rynku.

 

Jak wynika z danych Polskiego Funduszu Rozwoju medyczne start-upy zajmują trzecie miejsce pod względem liczebności w naszym kraju (po sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym oraz e-commerce). Wśród nich znajdują się spółki z obszaru telemedycyny, obszaru AI/machine learning (sztuczna inteligencja), urządzeń medycznych oraz obszaru danych medycznych. Spora liczba z nich, bo aż 70%, opracowuje te innowacje we współpracy ze szpitalami (dane pochodzą z raportu „Top Disruptors in Healthcare 2021”).

 

Najczęstszą formą finansowania innowacji w sektorze medycznym są środki własne. Według danych uzyskanych na podstawie przebadanych na rzecz raportu „Top Disruptors in Healthcare 2021”, 62% start-upów korzysta z tego sposobu pozyskiwania środków. Kolejną popularną formą finansowania są granty – z grantów unijnych korzysta 34% badanych, a z krajowych 31%. Mimo sukcesów i zainteresowaniem oferowanymi przez polskie start-upy produktami na zagranicznych rynkach, zaledwie 9% przebadanych przedsiębiorstw otrzymywało wsparcie finansowe od zagranicznych inwestorów.

 

„W Polsce dostęp do finansowania dla start-upów z branży healthcare wciąż nie jest wystraczający, natomiast to też się zmiania. Polskie fundusze coraz wyraźniej widzą potrzebę inwestowania w ten segment. Potwierdził to również przełomowy, 2021 rok, kiedy łączne inwestycje w tej branży były największe od lat” mówi Natalia Świrska-Załuska, Startup Program Manager CEE w OVHcloud w wypowiedzi dla serwisu Newseria.

 

Źródła:
info.newseria.pl/?show_news=919499725&t=c39392a89ce9841552a27cbe62f8e5b9
pfr.pl/slownik/slownik-startup.html
www.pfsz.org/wp-content/uploads/2021/06/Top-Disruptors-in-Healthcare.pdf
innowacje.dp.org.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: