sowie

Newsy, informacje z regionu Góry Sowie, Sudety, Wałbrzych i okolice

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-31 08:45

Ostatni komentarz: No spoko, tylko autor chyba nigdy w markecie nie pracował. Zarabia się grosze, na nockach cały czas potrafią płacić 5 zika za godzinę, Jak się idzie dorywczo to traktują cię jak szmatę, pracownicy którzy w końcu mają nad kimś czyli na Tobą władze i mogę się wyżyć i w końcu poczuć lepiej. W jednej taktują trochę lepiej w innej trochę gorzej. Ale nie ma to jak pracować u rozsądnych ludzi którzy prowadzą swój mały.średni biznes z większością da się dogadać jak z człowiekiem. Ja pracowałem w marketach, moja dziewczyna moja mama pracowała wiele lat, więc wiem coś o tym. I takimi artykułami z przyjemnością podcieram tyłek.
dodany: 2012.05.12 19:45:51
przez: zawsze spoko
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-17 18:33

Ostatni komentarz: Świetny tekst! Bardzo dobrze sie czyta i można nawet czasem się uśmiechnąć ;)
dodany: 2012.04.25 09:14:18
przez: Martucha
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-05 20:14

Ostatni komentarz: No faktycznie ta Sylwia jest całkiem inna.
Zraniła mnie odpowiedź o tym, że XVIII wieku nie mamy i że żaden mężczyzna nie przyjedzie na białym rumaku. A może on byłby równie romantyczny jak jego partnerka...Nigdy nic nie wiadomo i widać, że z tą dziewczyną nie miałabym o czym gadać.
Pozdrawiam
dodany: 2010.11.09 20:20:42
przez: Ellen
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-10 16:33

Ostatni komentarz: Zgadzam się że tWOJE jest skromne a więc milcz kobieto!!!
dodany: 2010.10.15 21:18:54
przez: do pauliny sz.:)
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-23 21:22

Ostatni komentarz: A ja mam pytanie do człowieka o nicku "mójłeb". A kim, wg Ciebie, jest Martyna Sz.? Bo dla mnie jest kimś równie niewyrazistym co osoba z tego wywiadu. Dziewczyna śpiewa, ten tatuuje. Chłopak robił sobie wywiady z osobami z naszego nocnikowego miasta, biorąc je za ciekawe i warte uwagi. Przynajmniej ja tak odbieram ten cykl rozmów. Fakt faktem, że wywiad ten nie jest w 100% rozkładający na kolana, ale mnie bardziej irytują tutaj lakoniczne odpowiedzi, niż sama rozmowa z pytaniami, które wg. mnie są na przyzwoitym poziomie. Czepiasz się chłopaka, który coś robi i chce się rozwijać. Tyle, peace.
dodany: 2010.08.08 12:24:53
przez: kbqauasbf
czytaj więcej
Data newsa: 2009-06-09 16:40

Ostatni komentarz: Widać bardzo wyraźnie, że autor jest zwolennikiem PO. Zdecydowanie za bardzo i mija się z pewnymi faktami przez co nie można mówić że artykuł jest merytoryczny. A szkoda.
dodany: 2010.07.10 19:40:16
przez: GreenWatch
czytaj więcej
Data newsa: 2010-01-18 21:03

Ostatni komentarz: E no, ziomek :)
Wiedziałeś, że opublikowali Twój wywiad z nim nawet na jego oficjalnej stronie? :)
http://pejaslumsattack.pl/index.php?go=wywiad_tojestchujowe

Gratulacje!
dodany: 2010.06.13 22:42:28
przez: gość
czytaj więcej
Innowacje w czasach kryzysu
2022-08-30 15:57

Gdy wszystko drożeje, trudno myśleć przedsiębiorcom o dodatkowych działaniach takich jak wprowadzanie innowacji w ich firmach. Nowoczesne technologie i rozwiązania często wiążą się ze sporym ryzykiem oraz kosztami. Właściciele własnych przedsiębiorstw nie chcą podejmować niepewnych działań w momencie, gdy codzienne koszty i warunki prowadzenia własnej działalności nie są najlepsze.

 

Nastroje polskich przedsiębiorców na minusie

 

W badaniu przeprowadzonym przez CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan aż 72% z przebadanych przedsiębiorstw potwierdziło, że w ostatnich sześciu miesiącach warunki prowadzenia biznesu zmieniły się na gorsze. Najbardziej negatywnie o obecnej sytuacji gospodarczej wypowiadały się małe firmy – wśród nich aż 75% odpowiedziało twierdząco na pytanie o pogorszeniu się warunków działalności gospodarczej. W przypadku firm średnich było to 64% a dużych 60%.


Działania ze strony rządu na rzecz polskiego biznesu takie jak zmiany prawne czy administracyjne nie będą w stanie polepszyć nastrojów przedsiębiorców – z ankiety wynika, że zdecydowana większości z nich się ich obawia. Na pytanie w badaniu CBM Indicator o prowadzenie firmy w 2022 r. w kontekście zmian w prawie i działań administracji, aż 69% badanych odpowiedziało, że się ich obawia. Wśród nich było 70% firm średnich, 69% małych oraz 64% dużych.

 

Czy należy rezygnować z innowacji?
Krótka odpowiedź brzmi: nie.

 

Faktem jest, że inflacja, podwyżki cen prądu i gazu czy mała dostępność pracowników nie zachęcają do podejmowania nowych, często ryzykownych inwestycji. Mimo tego by zadbać o dalszy rozwój przedsiębiorstwa oraz wzrost jego konkurencyjności na rynku, warto rozważyć jakie możliwości oferują różne organizacje wspierające innowacyjny rozwój. Jedną z takich inicjatyw jest Akademia Menadżera Innowacji organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Akademia Menadżera Innowacji to idealne rozwiązanie dla firm chcących podejmować aktywności innowacyjne, jednak obawiających się ich z powodu braku odpowiednich kompetencji i doświadczeń wśród swoich pracowników.

 

Dzięki udziałowi w Akademii Twoi pracownicy mogą zyskać:

  • kompleksowy program wykładów i warsztatów oraz współpracę z wybranym doradcą,
  • studia przypadków analizowane na podstawie doświadczeń polskich i zagranicznych firm,
  • do 120 godzin doradztwa dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz do wyboru 120 lub 50 godzin doradztwa dla mikroprzedsiębiorstw,
  • wzrost kompetencji i kwalifikacji zawodowych w zakresie innowacji,
  • badanie innowacyjności firmy metodą Innovation Health Check (IHC),
  • dostęp do interaktywnej Bazy Wiedzy AMI,
  • certyfikat Akademii Menadżera Innowacji, poświadczający ukończenie programu,
  • przynależność do Klubu Alumnów AMI pozwalająca na utrzymanie i rozwijanie kontaktów ważnych dla rozwoju firmy.

 

Uczestnictwo w programie dofinansowane jest ze środków unijnych i wynosi 80% dla mikro-, małych i średnich firm oraz do 50% dla dużych. Akademia zakłada udział od 2 do 4 pracowników z jednej firmy. W przypadku mikroprzedsiębiorstw co najmniej dwóch uczestników, a w przypadku małych, średnich i dużych firm – co najmniej trzech pracowników.

 

Zapisy do IV edycji Akademii Menadżera Innowacji trwają do 9 września 2022 r. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie PARP.

Źródła:
lewiatan.org/badanie-lewiatana-72-firm-twierdzi-ze-pogorszyly-sie-warunki-prowadzenia-biznesu/
www.parp.gov.pl/component/grants/grants/akademia-menadzera-innowacji?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_parp

innowacje.dp.org.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: